Parki Linowe w Zakopanem

Adres:

Zakopane

Parki linowe cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Pojawiają się jak grzyby po deszczu w większych miastach oraz w miejscowościach, gdzie przybywamy na urlopy.

Często towarzyszą im też inne atrakcje, jak ścianki wspinaczkowe, czy pola do paintballa. Parki Linowe w Zakopanem działają przez cały letni sezon i znaleźć je możemy w kilku punktach miasta. Park Linowy Złota Grań znajduje się na Gubałówce i jest jednym z największych parków linowych w Polsce. By dostać się do parku możemy skorzystać z kolejki na Gubałówkę, która zawiezie nas za szczyt w kilka minut. Dolna stacja kolejki znajduje się niedaleko Krupówek, górna – około 50 metrów od „Złotej Grani”. Park Linowy „Złota Grań” posiada 7 tras o różnych stopniach trudności, 100 przeszkód różnego typu, 700 metrów zjazdu na tyrolkach oraz 16 metrowy pal. Jedna z tras została przygotowana specjalnie dla dzieci. Na miejscu znajdziemy także ściankę wspinaczkową, strzelnicę oraz paintball. Na strzelnicy możemy wykorzystać broń pneumatyczną lub skorzystać ze specjalnego tunelu paintballowego. Park Linowy Złota Grań zlokalizowany jest pod adresem Gubałówka 231B, 34-500 Zakopane. Czynny jest codziennie, w godzinach 9:00 – 20:00. Na Gubałówce znajduje się także inny park linowy. Park Linowy Trollandia Zakopane – Park Przygody Gubałówka leży około 300 metrów od górnej stacji kolejki linowej. Na ofertę tego miejsca składa się Park Linowy Junior (przeznaczony dla najmłodszych oraz dla młodzieży), Park Linowy Duży (gdzie dla siebie znajdą coś dorośli) oraz inne, liczne atrakcje. W Parku Przygody Gubałówka znajduje się także 14-metrowa ścianka wspinaczkowa oraz 14-metrowa wieża, z której organizowane są skoki. Oprócz tego skorzystać możemy z 400-metrowej tyrolki, kuli zorba, quadów oraz paintballa. W trakcie sezonu centrum czynne codziennie między 10:00 a 18:00. Kolejnym miejscem, gdzie dobrze będziemy się bawić jest Park Linowy GuGu Zakopane. Znajduje się on w centrum miasta, przy ulicy Piłsudskiego 8F, około 10 minut pieszo od Krupówek. Na turystów czeka tu aż pięć tras linowych: duża, średnia, mała oraz mini, która przeznaczona jest dla najmłodszych. Możemy też skorzystać z Maxi Park, gdzie cała trasa znajduje się 7 metrów nad ziemią, a do naszej dyspozycji jest ponad 250 metrów zjazdów oraz 15 wymagających przeszkód. Oprócz tego można tu wypocząć w strefie odpoczynku albo pobawić się z dziećmi na placu zabaw, gdzie znajduje się także trampolina i piaskownica. Całości towarzyszy gastronomia oraz niezbędna infrastruktura.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1059