Trasy downhill'owe - Harenda Joy Ride Bike Par

Adres:

Zakopane

Harenda to miejsce, które oferuje moc atrakcji przez cały rok. Można na nią wejść albo wjechać kolejką, a stąd wybrać się na piesze wycieczki np. na Gubałówkę, Szymaszkową i Butorowy Wierch.

W okolicach szczytu znajduje się także zabytkowy mały, drewniany kościół z XVIII wieku i Muzeum Jana Kasprowicza. Zimą na Harendę przyciągają cztery wyciągi (jeden krzesełkowy i trzy talerzykowe) oraz trzy łatwe trasy oraz trzy inne – każda o wyższym stopniu trudności. Dodatkowo w okolicy wyznaczono trasę biegową o długości 4 kilometrów. Latem dużą popularnością cieszą się natomiast trasy rowerowe i downhillowe. Downhill to jedna z ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego, która polega na zjeździe po specjalnie przygotowanych trasach, które bogate są w strome, naturalne stoki, porośnięte przez drzewa, gdzie tor często poprzecinany jest korzeniami. Często takie trasy urozmaica się też uskokami o zróżnicowanej wysokości (tzw. dropy) lub drewnianymi skoczniami, czy podjazdami. W Harenda Joy Ride Bike Park dostępne są dwie trasy – dla bardziej zaawansowanych oraz dla początkujących. Jest ona tutaj dokładnie oznakowana oraz zabezpieczona specjalnymi materacami. Dodatkowo, jeśli nie chcemy marnować czasu na podjazdy, możemy skorzystać z kolejki krzesełkowej, która dostosowana jest do przewozu rowerów. Trasy bowiem kończą się tuż przy dolnej stacji wyciągu. Niezależnie którą z nich wybierzemy, możemy liczyć na niezły zastrzyk adrenaliny. Trasy downhillowe w Harenda Joy Ride Bike Park to jedne z lepszych tego typu zjazdów, dostępnych za przystępną cenę, a dodatkowo sprawdzoną pod kątem maksymalizacji bezpieczeństwa oraz stanu technicznego poszczególnych elementów. Na Harendzie możemy też skorzystać z wypożyczalni rowerów. Ceny nie są zbyt wygórowane, a jeśli zbierzemy grupę znajomych, to możemy liczyć na kilkanaście procent upustu. Na terenie Harendy znajdują się także obiekty gastronomiczne. Przy dolnej stacji kolejki działa duża Karczma Regionalna Harenda. Druga karczma mieści się przy parkingu, przy wyciągach orczykowych. W połowie stoku zlokalizowany jest mały szałas regionalny. Natomiast na górze czeka na gości oszklona karczma Żywca z tarasem widokowym. Wyciąg na Harendzie ma jeszcze jeden plus – możemy z niego skorzystać, by dostać się z rowerem na szczyt, skąd rozpoczynają się inne, ciekawe szlaki rowerowe po okolicy – na Gubałówkę, do Zębu czy Poronina. Możliwości jest naprawdę wiele, więc jeśli jesteśmy prawdziwymi miłośnikami dwóch kółek, to spędzimy w tych okolicach większość naszego urlopu.

Odwiedziłeś oceń:
(2 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2446