Arsenał

Wstęp:

Płatny

Adres:

Zamkowa 2, 22-400 Zamość

Telefon:

84 638 40 76

Arsenał w Zamościu to budynek, który przed wiekami był miejską zbrojownią. Pierwotnie, arsenał zamojski został wybudowany w końcówce szesnastego na zachód od zabudowań zamkowych.

Było to miejsce, w którym Jan Zamoyski zbierał trofea i pamiątki z licznych wojennych wypraw. Nowy arsenał, który dziś zamieniony jest na budynek muzealny został wybudowany w siedemnastym wieku, przy dzisiejszej ulicy Zamkowej. Obecny charakter, z klasycystycznymi kolumnami budowla ta uzyskała w wyniku przebudowy jaka miała miejsce po tragicznym pożarze, w skutek którego ucierpiało bardzo wiele budynków znajdujących się na terenie starego miasta. Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał otwarte jest dla zwiedzających przez większość dni w roku, za wyjątkiem najważniejszych świąt państwowych i kościelnych oraz za wyjątkiem poniedziałków. Od maja do września, czyli w miesiącach największego ruchu turystycznego w mieście, muzeum dla zwiedzających otwarte jest w godzinach od 9 do 17. Wybierając się na wycieczkę do muzeum i chcąc dokładnie obejrzeć wszystkie jego zbiory, to warto przeznaczyć na zwiedzanie około trzech godzin. Za wstęp na teren wszystkich trzech obiektów osoba dorosła musi wykupić bilet o wartości 25 złotych, zaś za wstęp na teren jednego obiektu obowiązuje opłata w wysokości 10 złotych. Dzieciom w wieku szkolnym, emerytom oraz studentom studiów doktoranckich przysługują specjalne zniżki, dzięki którym te osoby mogą nabyć bilety wstępu w okazyjnych, niższych cenach. Obecnie w Arsenale można podziwiać potężną kolekcję broni, do której zaliczają się między innymi broń biała oraz broń palna. Zgromadzono tu na przykład szpady, rapiery oraz szable jakimi posługiwała się przed wiekami szlachta podczas wypraw wojennych. Zbiory zostały podzielone tematycznie - każdy z nich ma oddzielną historię opowiedzianą w bardzo ciekawy i przystępny sposób.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1624