Szlak Renesansu Lubelskiego

Adres:

Zamość

Z pewnością każdy z nas wie o tym, iż Polska jest jednym z najpiękniejszych zakątków wszechświata.

O naszym cudownym kraju zdanie takie mają nie tylko rodacy, ale także goście zza granicy, którzy coraz chętniej odwiedzają Polskę, by jak najlepiej poznać jej historię oraz kulturę. Mamy do zaoferowania naprawę niezwykle rozwinięte zaplecze turystyczne, które z pewnością spełni wymogi każdego, nawet najbardziej wymagającego podróżnika. Szczególnie piękna jest Lubelszczyzna, Zarówno Wyżyna Lubelska, jak i Polesie Lubelskie zachwycają swoim pięknym. Możemy zobaczyć tu liczne stare domy, kościoły, zamki, pałace, pomniki, wystawy, galerie, czy muzea pełne eksponatów pochodzących z różnych epok. To właśnie tu znajduje się Szlak Renesansu Lubelskiego, czyli trasa turystyczna powstała w 2013 roku. Na trasie tej znajduje się 42 obiekty, które z pewnością warto zobaczyć, Trasa ta jest bardzo dobrze oznakowana i przebiega ona przez wiele gmin.. Jedną z nich jest Zamość. Na tym odcinku zobaczymy dwa wspaniałe zabytki. Jednym z nich jest Katedra pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła, a drugim wspaniała Synagoga. Z pewnością warto wybrać się na ten szlak, aby móc zachwycić się wspaniałym klimatem Lubelszczyzny oraz połączyć aktywność fizyczną ze zwiedzaniem. Jeśli nie masz więc planów na to, w jaki sposób spędzić czas wolny, wyruszaj na Szlak Renesansu Lubelskiego. Z pewnością nie pożałujesz swojej decyzji, a ludzie, których ze sobą zabierzesz będą ci dozgonnie wdzięczni.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1345