Trasa rowerowa: Zamość - Nielisz (Green Velo)

Adres:

Zamość

Z pewnością nikt nie ma wątpliwości co do tego, iż Polska jest niezwykle rozwiniętym krajem pod względem turystycznym.

Do naszej wspaniałej ojczyzny bardzo chętnie przyjeżdżają obcokrajowcy, którzy pragną zwiedzić chociaż jej kawałek, a także poznać wspaniałą, choć burzliwą historię Polski. Jeśli chodzi o liczbę zabytków, starych domów, kościołów, zamków, pomników, muzeów, galerii i innych atrakcji turystycznych, w Polsce naprawdę nie ma na co narzekać. Jak nasz kraj długi i szeroki możemy tu zobaczyć wiele wspaniałych rzeczy. Równie popularne są szlaki turystyczne, zarówno piesze, jak i te rowerowe. Aktywne spędzanie wolnego czasu w ostatnich czasach stało się bardzo modne i coraz więcej osób decyduje się właśnie na taką formę zwiedzania naszego kraju. Bowiem w ten sposób można nie tylko zobaczyć wile ciekawych miejsc, ale także pooddychać świeżym powietrzem i dotlenić organizm. Jednym z najbardziej odpowiednich miejsc, do takiego rodzaju wypoczynku jest wspaniała Lubelszczyzna. Zarówno Wyżyna Lubelska, jak i Polesie Lubelskie mają bardzo mały współczynnik zanieczyszczenia, dlatego też wędrówki piesze, czy jazda na rowerze w tym rejonie jest wyjątkowo korzystna dla zdrowia. Jednym z ciekawszych szlaków, jaki możemy tu znaleźć jest część trasy Green Velo biegnąca z pięknego Zamościa do Nielisza. Na trasie tej znajduje się mnóstwo ciekawych obiektów, które z pewnością warto zobaczyć. Z pewnością warto zabrać tu swoją rodzinę i przyjaciół, oraz oczywiście dobre rowery i dać się zachwycić wschodniopolskiemu charakterowi.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2394