ZOO w Zamościu

Wstęp:

Płatny

Adres:

Szczebrzeska 12, 22-400 Zamość

Telefon:

 +4884 639 34 79

ZOO w Zamościu to doskonałe miejsce na spędzenie czasu w gronie najbliższej rodziny.

Egzotyczne zwierzęta jakie mieszkają na terenie ogrodu zoologicznego to wyjątkowa gratka nie tylko dla najmłodszych gości ale również i dla ich opiekunów. Zamojski ogród zoologiczny otwarty jest przez niemal wszystkie dni w roku - wyjątek stanowi jedynie Boże Narodzenie oraz Nowy Rok. Godziny otwarcia ZOO uzależnione są w dużej mierze od pory roku. W okresie letnim, ogród zoologiczny można zwiedzać do godziny dziewiętnastej, z kolei w miesiącach zimowych, czyli od listopada do lutego bramy ZOO otwarte dla gości są zaledwie do godziny piętnastej. Za wejście na teren zamojskiego ogrodu zoologicznego obowiązuje z góry określona opłata. Warto pamiętać o tym, że dzieci do ukończenia trzeciego roku życia mają prawo zwiedzać ogród zoologiczny zupełnie za darmo. Osoby dorosłe za wstęp do ZOO muszą zapłacić dziewiętnaście złotych, z kolei bilet ulgowy przeznaczony między innymi dla uczniów, studentów czy osób niepełnosprawnych to koszt czternastu złotych. Poniedziałki są dniem promocyjnym, w którym wszyscy zwiedzający za bilet zapłacą czternaście złotych. Dużym udogodnieniem jest możliwość opłaty za bilety kartą bankomatową. Oprócz indywidualnego zwiedzania ogrodu zoologicznego dostępne są na jego terenie również inne, zorganizowane atrakcje. Należą do nich między innymi specjalne lekcje przyrodnicze organizowane dla dzieci i młodzieży szkolnej przez doświadczonych pracowników ogrodu zoologicznego. Na terenie ZOO w Zamościu mieszkają liczne zwierzęta, które zarówno w Polsce jak i na świecie znajdują się pod ścisłą ochroną. Podziwiać tu można między innymi rozmaite egzotyczne gatunki ptaków, a także ssaki, gady czy płazy. Wycieczka do ZOO to niesamowite przeżycie dla całej rodziny, a zwłaszcza dla dzieci jest to również doskonała lekcja przyrody.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1672