Trasa rowerowa Wąwozy w dolinie

Adres:

Zator

Dolina Karpia jest jednym z najbardziej specyficznych i charakterystycznych terenów turystycznych w Polsce.

Swój indywidualny charakter zawdzięcza głównie dzięki przyrodzie, która jest miejscami niepowtarzalna oraz stawom hodowlanym karpi, które znajdowały się na tych terenach już w średniowieczu. Malownicze tereny Doliny Karpia można zwiedzać na piechotę, kajakami lub rowerami. Na tych terenach istnieje kilka tras rowerowych o różnych charakterach i stopniach trudności. Dla miłośników terenowej jazdy na rowerze polecana jest trasa rowerowa Wąwozy w dolinie. Długość trasy jest stosunkowo niewielka, wynosi nieco ponad piętnaście kilometrów. Trasa pozsiada średni stopień trudności, więc jest doskonała zarówno dla początkujących miłośników terenowej jazdy na rowerze, jak i dla tych, którzy amatorami w tym temacie nie są, a chcą spędzić miły dzień w otoczeniu pięknej przyrody. Początek trasy znajduje się na rynku w Zatorze, gdzie przed wyjazdem można zwiedzić zabytki znajdujące się w tym miejscu. Są to gotycki kościół, który jest perłą architektoniczną, a także pałac Potockich. Następnie trasa prowadzi przez las nieopodal miejscowości Laskowa. W lesie tym znajdują się malownicze wąwozy lessowe. Klimat liściastego bujnego lasu i wąwozów, z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń zmysłowych. Można pokusić się o wycieczkę dnem najdłuższego z wąwozów, jednak jest to wyprawa dla profesjonalistów. Trasa dla amatorów prowadzi tuż nad krawędzią jaru. Ostatnie kilometry trasy rowerowej Wąwozy w dolinie biegną pomiędzy stawami karpia, które znajdują się na tych terenach. Końcówka trasy biegnie obok parku rozrywki Zatorland, który znajduje się nieopodal rynku w Zatorze, gdzie znajduje się koniec tej trasy rowerowej. Jest to trasa przeznaczona dla miłośników przyrody i mocnych wrażeń, których z pewnością dostarczy wycieczka rowerowa przez las, skrajem wąwozów. Niezapomniane krajobrazy stworzone przez wąwozy lessowe oraz panorama Beskidu Małego sprawią, że z pewnością nikt z uczestników wycieczki nie będzie żałował.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1376