Trasa rowerowa Widokowa

Adres:

Zator

Myśląc o urlopie często zastanawiamy się gdzie pojechać i jak spędzić wolny czas. Jedni wolą leniuchować na plaży, inni wolą zwiedzać, a jeszcze inni uwielbiają wszelkiego rodzaju aktywności i sporty.

Dla tych, którzy kochają rowery oraz dla tych, którzy jeszcze nie próbowali dłuższych eskapad rowerowych polecane są zorganizowane wycieczki trasami rowerowymi. Jednym ze szlaków polecanych w Polsce jest trasa widokowa w Zatorze w Dolinie Karpia. Poleca się ją zwłaszcza dla tych wprawionych rowerzystów, ponieważ uznawana jest za trasę trudną. Jej długość to ponad osiemnaście kilometrów. Nie jest więc najdłuższa, ale dosyć ciężka do pokonania. Ponad osiemdziesiąt dwa procent trasy wiedzie drogami asfaltowymi, a niespełna osiemnaście procent drogami gruntowymi. Trasa widokowa rozpoczyna się i kończy w Zatorze. Z Zatoru rowerzyści jadący trasą widokową kierują się przez Laskową do Bachowic, a stamtąd do Grodziska. Z Grodziska trasa widokowa wiedzie znowu do Laskowej, skąd można udać się do Trzebieńczy, a stamtąd znowu do Zatoru. Ta trasa jest ciężka i wymaga spalenia sporej ilości kalorii, jednak jest tego warta. Jest chyba najbardziej malowniczą z tras rowerowych w tamtych terenach. Kulminacyjnym jej punktem jest możliwość podziwiania panoramy całej Gminy Zator wraz ze stawami rybnymi, których jest ponad sto. Przepiękne są także znajdujące się na tej trasie wąwozy lessowe które znajdują się w lesie. Trasa wiedzie ponad nimi, skrajem wąwozu. Jednak dla chętnych można przejechać dnem, jednak jest to bardzo trudne i można spotkać na drodze tereny bagienne. Ta trasa biegnie przez wschodnie części Gminy Zator, jednak ma ogromne walory krajoznawcze. Jest nazwana widokową, ze względu na to, że jadąc nią można zobaczyć to co najpiękniejsze w Gminie Zator. Stawy, całą panoramę, wąwozy lessowe, a z tego właśnie słynie ta gmina. Wszystkim tym, którzy nie boją się wysiłku, można z czystym sumieniem polecić trasę widokową w Gminie Zator. Wrażenia będą z pewnością niezapomniane i nikt nie będzie żałował.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1091