Trasa rowerowa zielona

Adres:

Zator

Dolina Karpia to przepiękne tereny, które charakteryzują się tym, że znajdują się na nich największe stawy rybne. Tradycja hodowli ryb na tych terenach sięga czasów średniowiecznych. Jednym ze sposobów zwiedzania tych terenów są wycieczki rowerowe wyznaczonymi trasami.

Jednym z takich szlaków jest trasa zielona, której długość wynosi dwanaście kilometrów. Uznawana jest za trasę łatwą. Trasa zielona w sześćdziesięciu pięciu procentach prowadzi drogami asfaltowymi, a w trzydziestu pięciu procentach prowadzi drogami gruntowymi. Ten szlak swój początek ma w Zatorze, następnie wiedzie przez Trzebieńczyce do Rudzy. Stamtąd przez Bugaj, do Zatoru. Trasa ta jest typowo widokowym i charakterystycznym dla tamtych terenów szlakiem. Wiedzie bowiem wśród największych zbiorników wodnych takich jak Piastowski, Szczupak, Tęczak, a także poprzez kompleksy stawowe, które znajdują się na Bugaju i w Rudzach. Trasa ta jest najłatwiejszą i najprzyjemniejszą z tras rowerowych znajdujących się w Gminie Zator, w Dolinie Karpia. Spokojnie można więc wybrać się na wycieczkę rowerową trasą zieloną, całą rodziną. Nawet jeśli dzieci są jeszcze małe, to wiezienie ich w fotelikach rowerowych po tej trasie nie będzie zbyt dużym wysiłkiem. Krajobrazy jakie rozpościerają się po obu stronach dróg wiodących trasą zieloną, są warte zobaczenia i zapamiętania. Wycieczki rowerowe są popularne z tego powodu, że jest to sposób na aktywne spędzenie czasu wolnego i urlopu. A chcąc zobaczyć jakieś konkretne miejsce można oczywiście dojechać tam samochodem, ale prawdą jest, że jadąc rowerem mamy okazję poznać i zobaczyć jeszcze inne miejsca, które inaczej zapewne umkną naszej uwadze. Wycieczki rowerowe trasami przygotowanymi w Dolinie Karpia to gwarancja, że nikt kto się na nie zdecydował, nie będzie żałował podjętej decyzji. A z pewnością będzie chciał poznać pozostałe trasy rowerowe, które również są malownicze i wiodą wśród najpiękniejszych krajobrazów tamtych terenów. Warto wybrać ten sposób spędzenia wolnego czasu.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 677