Zatorland

Wstęp:

Płatny

Adres:

Parkowa 7, 32-640 Zator

Telefon:

667 979 220

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jedną z największych atrakcji turystycznych znajdujących się w Zatorze jest Park rozrywki Zatorland. Jest to powstały w 2009 roku park, który na początku był parkiem Dinozaurów, gdzie turyści mogli oglądać początkowo dziewięćdziesiąt figur ruchomych dinozaurów.

Obecnie Zatorland to kompleks parków rozrywki w skład, którego wchodzą oprócz Dinoparku, Park Mitologii, Park Owadów, Lunapark, Park Bajek oraz stworzeń wodnych, a także Park świętego Mikołaja, który wszystkie atrakcje ma dostępne zimą. W Dinoparku znajduje się obecnie ponad sto modeli dinozaurów, które są ruchome. Oprócz dinozaurów, na turystów czekają też okazy paleontologiczne, a także warsztaty, które przybliżają odwiedzającym przeszłość naszej planety. Park Mitologii z kolei zlokalizowany jest właściwie na wodzie. Pływające figury greckich herosów, bogów i mitycznych stworzeń to nie lada gratka, dla tych, którzy kochają klimaty starożytnej Grecji. Można poczuć się jak by się było w krainie, gdzie Dedal i Ikar pofrunęli na skrzydłach, jako pierwsi ludzie w historii. Kolejnym parkiem w Zatorlandzie jest Park Owadów, gdzie można zobaczyć szesnaście gigantycznych figur owadów. Znajdują się tam między innymi figury mrówki, konika polnego, biedronki, muchy, czy skorpiona. Wrażenia są niesamowite, atrakcja może przyprawić o zawrót głowy tych, którzy boją się owadów. Kolejnym parkiem w kompleksie jest Park Świętego Mikołaja, który wszystkie swoje atrakcje ma dostępne zimą. Cały rok jednak działa tam lodowisko wraz z wypożyczalnią łyżew. Kolejnym parkiem, który trzeba odwiedzić jest Park Bajek i stworzeń wodnych. Oprócz gigantycznego rekina, można zobaczyć tam Kopciuszka, czy Królewnę Śnieżkę, której towarzyszy siedmiu krasnoludków. Ostatnim parkiem, który znajduje się w Zotarlandzie jest Lunapark. Czyli ogromny plac zabaw, który oferuje kino 5D, ogromne zjeżdżalnie, mini pociąg, salony gier oraz wiele innych atrakcji, które zadowolą nie tylko dzieci, ale też z całą pewnością też dorosłych. Warto się samemu przekonać.

Odwiedziłeś oceń:
(2 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2181