Zielona Góra

Zielona Góra

Gmina Zielona Góra położona jest w centralnej części powiatu zielonogórskiego, otacza miasto Zielona Góra od północy, wschodu i południa. Zajmuje powierzchnię 220 km2 na którą składają się: użytki rolne oraz lasy. Pozostała reszta gminy to wsie, sieć dróg oraz tereny przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe. Obszar ten stanowi formę nieregularną, składająca się z szeregu zwężeń i kotlinowatych rozszerzeń o bardzo zróżnicowanej rzeźbie terenu.

 

Zielona Góra to miasto w województwie lubuskim, położone niedaleko granicy z Niemcami. W tym prawie 140 tysięcznym mieście możemy znaleźć Filharmonie, Teatr Lubuski, kina oraz różne wystawy przez co można śmiało powiedzieć, że Zielona Góra jest kulturalnym centrum regionu.

W Zielonej Górze powstało wiele znanych w całym kraju grup kabaretów, dodatkowo organizowane są regularnie festiwale kabaretowe, które cieszą się ogromną popularnością.

Miasto to słynie również z wielowiecznych tradycji winiarskich, o czym przypomina chociażby corocznie organizowane Winobranie. W lokalnych winnicach produkowane jest wino o niepowtarzalnym smaku.

Zobacz ciekawe atrakcje i polecane miejsca warte odwiedzenia. Pomysły na urlop, wakacje w gminie oraz miejscowościach: