Kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Zielonej Górze

Adres:

Mariacka 1, 65-073 Zielona Góra

Jest to jeden z najstarszych kościołów w Zielonej Górze, którego budowa zaczęła się 1745 roku, kiedy to położono na miejscu budowy kamień węgielny. Budowa trwała 1748 roku i początkowo nie zbudowano wieży, która była przewidziana w późniejszej realizacji. Wieża została zbudowana dopiero w 1828 roku, a na niej zamontowano zegar, który wykonany został w Berlinie.

Kościół początkowo był protestanckim Ogrodem Chrystusowym, a po II wojnie światowej przejęli go katolicy. W kościele, tak jak w sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie, znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, który jest odsłaniany przed Mszą Świętą.

W kościele tym na ogromną uwagę zasługują m.in. pochodzące z XVIII wieku: ołtarz główny, chrzcielnica, drewniany prospekt organowy oraz drewniana ambona.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1140