Ścieżka dendrologiczna we Floriance

Adres:

Zwierzyniec

Turystyka w Polsce w ostatnich czasach kolosalnie się rozwinęła. Oznacza to bardziej nowoczesne i przystosowane do potrzeb najbardziej wymagających podróżników zaplecze turystyczne.

Nic więc dziwnego, że hotele i schroniska w okresie wakacyjnym pękają w szwach. Są one przepełnione nie tylko Polakami, ale także turystami z całego świata, którzy chcą jak najdokładniej poznać historię naszego kraju, a także zwiedzić najpiękniejsze jego zakątki. Szczególnie modną stał się ostatnio turystyka piesza i rowerowa. Nie ma bowiem bardziej niesamowitego sposobu na spędzenie wolnego czasu, niż połączenie zwiedzania z aktywnością fizyczną i możliwością pooddychania świeżym powietrzem, którego najwięcej jest na Lubelszczyźnie. To właśnie tu, zarówno na Polesiu Lubelskim, jak i na Wyżynie Lubelskiej znajdziemy wiele wspaniałych miejsc, a także szlaków turystycznych. Prawdopodobnie najwięcej z nich skoncentrowanych jest wokół Zwierzyńca, wspaniałego i malowniczego miasteczka położonego nad Wieprzem tuż obok Roztoczańskiego Parku Narodowego, który jest jednym z najpiękniejszych wizualnie miejsc w całej Polsce. Jednym z najpopularniejszych szlaków, które się tam znajdują jest Ścieżka dendrologiczna we Floriance, która prowadzi głównie alejkami. Czas jej przejścia wynosi około pół godziny, a długość całkowita to jeden kilometr. Na trasie możemy podziwiać około 68 różnych gatunków drzew i krzewów, które są pozostałością po leśnych szkółkach, które dawniej znajdowały się na tych terenach. Z pewnością trasa ta jest świetną alternatywą na spędzenie czasu z rodziną.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1089