Ścieżka historyczno-przyrodnicza do Wojdy

Adres:

Zwierzyniec

Polska jest cudownym krajem. Z pewnością każdy z nas jest o tym święcie przekonany.

Jednak w ostatnich czasach mogą się o tym przekonać również goście zza granych bowiem przybywają oni nawet z najbardziej odległych krajów by poznać naszą historię i zwiedzić najpiękniejsze zakątki Polski. Cóż, z pewnością jest tu co zobaczyć, a świetne zaplecze turystyczne dodatkowo zachęca do przyjazdu do Polski. Od morza, aż po same góry ciągnie się tu nie zliczona ilość wspaniałych miejsc. Jak Polska długa i szeroka możemy podziwiać tu monumentalne zamki, przepiękne kościoły pochodzące z przenajróżniejszych epok, pomniki ku czci ważnych osób, muzea oraz wiele innych. Jednym z najpiękniejszych regionów Polski z pewnością jest Lubelszczyzna, która czasem bywa niedoceniana. Jednak zarówno na Polesiu Lubelskim, jak i na Wyżynie Lubelskiej znajdziemy mnóstwo wspaniałych atrakcji. Dodatkowym atutem Lubelszczyzny jest niezanieczyszczone, zdrowe powietrze, którym, aż przyjemnie oddychać. To właśnie tu znajduje się Zwierzyniec- malownicze miasteczko położone nad Wieprzem tuż przy Roztoczańskim Parku Narodowym. W okolicach Zwierzyńca znajdziemy mnóstwo szlaków zarówno pieszych, jak i rowerowych. Połączenie zwiedzania z aktywnością fizyczną wydaje się być jedną z najlepszych form spędzenia wolnego czasy, także dobrze wybrać się w trasę na przykład ścieżką historyczno- przyrodniczą do Wojdy. Jest to szlak, który rozpoczyna się przy Pomniku Powstania Zamojskiego w Szewni Dolnej. Ma on długość 4 km, a czas jego przejścia to około 2, 5 godziny.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1273