Ścieżka poznawcza aleją im. Aleksandry Wachniewskiej

Adres:

Zwierzyniec

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego jak przepięknym krajem jest Polska. Wiedzą o tym również turyści zza granicy, którzy coraz chętniej przyjeżdżają do naszego kraju by jak najlepiej poznać jego historię oraz odkryć wiele niedocenianych uroków.

Z pewnością rzesze podróżników z całego świata są również wynikiem naszego nowoczesnego zaplecza turystycznego, które w ostatnich czasach znacznie się rozwinęło. Szczególnie jeśli chodzi o turystykę pieszą oraz rowerową, która jest jednym z najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego od aktywności fizycznej połączonej ze zwiedzaniem najpiękniejszych zakątków Polski. Szczególnie wyjątkowym regionem naszego kraju jest Lubelszczyzna. To właśnie tu znajduje się wspaniałe i malownicze miasto - Zwierzyniec, które położone jest tuż przy Roztoczańskim Parku Narodowym nieopodal Wieprza. Przez Zwierzyniec i jego okolice przebiega ogrom przeróżnych szlaków. Nic dziwnego, bowiem tereny te są naprawdę malownicze. Jednym z nich jest Ścieżka aleją Aleksandry Wachniewskiej. Trasa tego szlaku przebiega przez oś wodną założenia ogrodowo-pałacowego należącego do willi Zamoyskich utrzymanej w stylu renesansowym. Czas przejścia tej trasy wynosi około dwudziestu minut, gdyż ścieżka ta ma zaledwie siedemset metrów długości. Z pewnością więc jest to dobra alternatywa na spędzenie czasu z rodziną i pooddychanie świeżym roztoczańskim powietrzem. Jeśli nie masz więc planów na spędzeni czasu wolnego, przyjedź na Roztocze.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 996