Ścieżka poznawcza po wydmie do Stawów „Echo”

Adres:

Zwierzyniec

W ostatnim czasie turystyka w Polsce zaczęła się prężnie rozwijać. Powstało wiele nowych baz noclegowych, szlaków turystycznych, a ogólne zaplecze turystyczne znacznie się poprawiło.

Korzystają z tego nie tylko Polacy, ale także ludzie z całego świata, którzy przyjeżdżają do naszego kraju, gdyż bardzo im się tu podoba. Poznanie historii Polski oraz zwiedzenie najpiękniejszych jej zakątków dla wielu stanowi niesamowitą atrakcję, dlatego też w sezonie wakacyjnym schroniska i hotele pękają w szwach. Jednym z najpiękniejszych regionów Polski. Zarówno Polesie Lubelskie, jak i Wyżyna Lubelska mają wiele do zaoferowania, pomimo to, iż czasem Lubelszczyzna bywa niedoceniana. Jedną z największych atrakcji tychże terenów są szlaki turystyczne, zarówno piesze, jak i rowerowe. Połączenie aktywności fizycznej ze zwiedzaniem przepięknych zakątków Polski jest najlepszym pomysłem na spędzeni wolnego czasu. Na Lubelszczyźnie znajduje się wspaniałe miasteczko - Zwierzyniec, przez które przychodzi szczególnie wiele szlaków. Jest ono położone nad Wieprzem tuż przy Roztoczańskim Parku Narodowym, co oznacza, że sceneria, którą mamy okazję podziwiać podczas przechadzki jest naprawdę wyjątkowa. Jednym z najpiękniejszych szlaków przechodzącym przez Zwierzyniec jest Ścieżka po wydmie do stawów "Echo". Jest ona bardzo krótka, a jej czas przejścia wynosi około pół godziny. Trasa ta wiedzie wzdłuż doliny Świerszcz, a także kładką, która jest antyerozyjna wzdłuż korony wydmy do samej ulicy Plażowej. Niestety trasa nie jest dostępna dla rowerów, ale stanowi świetną alternatywę na spacer z rodziną.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 995