Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Zwierzyńcu

Adres:

ul. Plażowa 3, 22-470 Zwierzyniec

Telefon:

84/68 72 286

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W zabytkowej części Zwierzyńca, sąsiadując z jednym z najstarszych w Polsce browarem powstałym w 1806 roku, tuż obok siedziby dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego, która mieści się w zabytkowym budynku Domu Plenipotenta zlokalizowany jest przy ulicy Plażowej 3 Ośrodek Edukacyjno Muzealny.

Miejsce to to nie tylko punkt informacji turystycznej, biblioteka ale wystawy czasowe, oferta zajęć edukacyjnych oraz prelekcji obejmujących tereny przyrodnicze Roztocza. Ośrodek jest udostępniony do zwiedzania przez cały rok, oprócz poniedziałków (w ten dzień jest zamknięty), krótsze godziny pracy są tez w okresie od listopada do marca. By zwiedzić OEM należy dokonać rezerwacji i wykupić kartę wstępu. Zwiedzanie ośrodka odbywa się w grupach. Warto zwrócić uwagę, iż Ośrodek Edukacyjno – Muzealny w Zwierzyńcu udostępnia także pomieszczenia na szkolenia, zjazdy. A oferta całoroczna to przede wszystkim wystawa : „ W krainie jodły, buka i tarpana” prezentująca stanowiska przyrodnicze, których jest siedemnaście. Multimedialna wystawa, odpowiednio przygotowane scenografie to przepiękny świat przyrody, który został zaprezentowany w jednym miejscu, by pokazać przybywającym turystom dziedzictwo przyrodnicze Parku Roztoczańskiego i Roztocza. W multimedialny sposób ogladajac wystawę składająca się z jedenastu dioram możemy wyruszyć na parkowe szlaki i ścieżki okolicy. Odpowiednio dobrane światło, dźwięk zabiera nas na wspólczesną wycieczkę i ciekawą prelekcję. Zwierzyniec to nie tylko turystyka aktywna po kompleksie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Letnisko Królewskie, jak nazywany bywa Zwierzyniec to miejsce, w którym odnajdą ciekawostki i atrakcje nie tylko miłośnicy przyrody, gdy udadza się na ścieżki i szlaki, ale wszycy, którzy szukaja ciszy, odpoczynku, by na miejscu w najbliższym otoczeniu miasteczka poznać skrawek, tego co urzeka najbardziej w tym rejonie- roztoczańską przyrodę.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1710