Pieszy Szlak Krawędziowy Roztocza

Adres:

Zwierzyniec

Polska jest niezwykłym krajem, a jednym z najpiękniejszych jej regionów z pewnością jest Roztocze. Czyste, świeże i zielone... Nic dziwnego, że wciąż napływają tu turyści nie tylko z Polski, ale i z całego świata.

Z pewnością neguje ono stwierdzenie o 'nudnym i zacofanym' wschodzie Polski. W ostatnich czasach polskie zaplecze turystyczne uległo znacznej poprawie. Stworzono wiele nowych szlaków turystycznych oraz baz noclegowych. Nic dziwnego, że hotele i schroniska w okresie wakacyjnym pękają w szwach. Na Roztoczu znajduje się wiele szlaków zarówno pieszych, jak i rowerowych, gdyż połączenie aktywności fizycznej ze zwiedzaniem wydaje się być jedną z ciekawych form spędzania wolnego czasu. Wiele z nich koncentruje się w pobliżu Zwierzyńca- przepięknego miasteczka, które położone jest tuż przy Roztoczańskim Parku Narodowym nad Wieprzem. Jednym z najciekawszych jest Pieszy Szlak Krawędziowy oznaczony na czerwono. Jego długość wynosi 53 kilometry. Trasa tego szlaku biegnie przez wiele przeróżnych miejscowości (Susiec PKP – Oseredek – Błudek (cmentarz) – Nowiny – Rezerwat „Czartowe Pole” – Pardysówka – Józefów -Górecko Kościelne – Rezerwat „Szum” – Górecko Stare – Florianka – Sochy – Zwierzyniec). Jest ona z pewnością jedną z najciekawszych na Roztoczu. Z pewnością warto przyjechać tu z rodziną, aby miło spędzić czas. Jeśli nie masz więc planów na spędzenie wolnego czasu, przyjedź na Roztocze a z pewnością nie pożałujesz swojej decyzji. Jest to świetna okazja do integracji i poznania wspaniałych zakątków naszego kraju.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1430