Roztoczański szlak centralny

Adres:

Zwierzyniec

Turystyka w Polsce w ostatnich czasach prężnie się rozwija. Otwierane są nowe hotele, schroniska, szlaki... Przyciąga to liczne rzesze turystów nie tylko z Polski, ale także z całego świata.

Obcokrajowcy bardzo chętnie odwiedzają nasz kraj, by poznać jego historię i zwiedzić jak najwięcej przepięknych miejsc. I mają oni rację, bowiem w naszym niepozornym kraju naprawdę jest co oglądać. Poza wszelkim oczywistym bogactwem przyrodniczym od morza, aż po góry ciągnie się tu niezliczona ilość wspaniałych zabytków, monumentalnych zamków i pałaców, kościołów pochodzących z najróżniejszych epok, przepięknych pomników ku czci najznamienitszych osób i wiele innych nie mniej cudownych atrakcji. Szczególnie pięknym regionem jest Lubelszczyzna, zarówno Polesie Lubelskie, jak i Wyżyna Lubelska zachwyca nas swoimi wspaniałościami. Znajduje się tu wiele szlaków turystycznych zarówno pieszych, jak i rowerowych. Połączenie aktywności fizycznej, możliwości pooddychania świeżym powietrzem i zwiedzania jest najlepszą formą spędzania wolnego czasu, dlatego też warto wybrać się na jeden ze szlaków koncentrujących się w pobliżu Zwierzyńca- roztoczańskiego miasteczka położonego koło Wieprza. Jednym z ciekawszych szlaków jest Centralny szlak Roztocza, który oznakowano kolorem niebieskim. Ciągnie się on od miejscowości Bełżec do Szastarki. Jego długość to aż 143 kilometry, gdyż przecina on całe wspaniałe Roztocze. Szlak ten podzielony jest na kilka krótszych odcinków. Z pewnością jest to świetna alternatywa na spędzenie wolnego czasu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 935