Spływy kajakowe po rzekach Wieprz i Tanew

Adres:

Zwierzyniec

Interesującym pomysłem na roztoczańską przygodę dla miłośników turystyki wodnej są spływy kajakowe. To sposób, by poznać unikalną przyrodę i aktywnie spędzić czas w gronie przyjaciół lub rodziny.

Najpopularniejsze spływy kajakowe na Roztoczu organizowane są na rzekach Tanew i Wieprz. Organizacją spływów zajmują się firmy, które oferują kilkugodzinne, całodniowe lub kilkudniowe wyprawy po wybranych odcinkach trasy spływu. Spływy organizowane w ten sposób to oferta dla osób indywidualnych, dla grup, uczestnicy mają zapewniony transport sprzętu – nowoczesne kajaki z wygodnymi siedziskami, komorami na bagaż oraz wyposażenie asekuracyjne. Spływ kajakowy rzeką Tanew, jedną z najpiękniejszych w Polsce rozpoczyna się na południowym Roztoczu. W okolicy wioski Wola Wielka rzeka wypływa z bagien, by swój bieg prowadzić obszarem Puszczy Solskiej i ukazać najpiękniejsze walory przyrodnicze. Spływy Tanwią rozpoczynają się w miejscowościach Narol lub w miejscowości Paary, trasa spływu prowadzi do Rebizant. Odcinek spływu prowadzi uregulowaną rzeką, trasa jest średnio łatwa, występuje jedna przenoska związana z utrudnieniami na trasie. Dalszy odcinek spływu obejmuje trasę Rebizanty – Borowe Młyny. To tutaj ma swój początek rezerwat Szumy nad Tanwią. Rzeka powoli na trasie staje się głębsza, szlak prowadzi przez tereny leśne, a czas do jego pokonania na tym odcinku wynosi około 8 godzin. Spływ rzeką Wieprz nie obejmuje terenów Roztoczańskiego Parku Narodowego. Najpopularniejszy odcinek spływu to trasa od Dorohuczy do Lubartowa, który jest odcinkiem bardzo malowniczym, polecanym dla początkujących kajakarzy, jako propozycja kilkudniowego krótkiego spływu, który można podzielić na cztery trasy. Pierwszy etap spływu rozpoczyna się zazwyczaj na Polesiu Lubelskim, w Dorohuczach, przy moście na trasie Lublin - Chełm. Odcinek spływu trwa około 3 godzin. Ten etap kończy się w Jaszczowie. Koleny etap spływu obejmuje miejscowości Jaszczów - Łęczna - Zawieprzyce - Lubartów.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1237