Szlak łącznikowy (wariant szlaku centralnego)

Adres:

Zwierzyniec

Coraz więcej obcokrajowców uważa nasz kraj za idealną alternatywę na spędzenie wolnego czasu. Pragną bowiem oni poznać jak najlepiej historię naszego kraju oraz zobaczyć jego najciekawsze zakątki.

Z pewnością przyciąga ich również perspektywa nowoczesnej bazy turystycznej. Co roku w okresie wakacyjnym możemy zaobserwować pękające w szwach hotele i schroniska. W Polsce jest bowiem wiele atrakcji, które naprawdę warto zobaczyć. Od morza, aż po same góry ciągnie się tu mnóstwo wspaniałych zabytków takich, jak stare przepiękne kościoły, monumentalne zamki, pomniki ku czci zasłużonych Polaków, muzea, galerie i wiele innych nie mniej interesujących zabytków. Polska to również kraj, w którym znajduje się wiele szlaków turystycznych, zarówno rowerowych jak i pieszych. Bowiem połączenie aktywności fizycznej ze zwiedzaniem to dla wielu jeden z lepszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Szczególnie na Lubelszczyźnie, gdzie powietrze jest wyjątkowo czyste, a szlaków bardzo dużo. Najwięcej znajdziemy w pobliżu przepięknego miasta położonego tuż obok Roztoczańskiego Parku Narodowego- Zwierzyńca, który jest bardzo malowniczym miejscem leżącym obok Wieprza. Znajduje się tu między innymi szlak łącznikowy, który jest drugim wariantem szlaku centralnego. Ma on długość dwunastu kilometrów. Szlak ten przechodzi przez najwyższe wzniesienie Zachodniego Roztocza, a mianowicie przez Dąbrowę, która osiąga wysokość 344 metry nad poziomem morza. Z tego szczytu możemy zaobserwować przepiękne widoki rozciągające się na Puszcze Solską.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1275