Szlak architektury drewnianej gminy Zwierzyniec

Adres:

Zwierzyniec

Nasz kraj ulega ciągłej modernizacji. Zmieniają się nie tylko nowe technologie, ale również wygląd naszej ojczyzny ogółem. Spójrzmy na ulice miast.

Praktycznie co dzień powstają nowe, coraz to wyższe i nowocześniejsze budynki. To wszystko jest bardzo przydatne i cieszymy się, że Polska podąża za światową "modą". Każdy z nas ma jednak w życiu takie chwile, kiedy chociażby na moment chciałby przenieść się w świat z dziecięcych lat. Życie w miastach nam to uniemożliwia, jednak do tej pory istnieją jeszcze magiczne miejsca, gdzie zobaczymy piękne, drewniane budynki niczym z krainy naszego dzieciństwa. Jednym z takich magicznych miejsc jest gmina Zwierzyniec. To właśnie tu niemal co drugi dom zbudowany jest z drewna. Gmina ta to ośrodek turystyczny położony na Roztoczu. Nie brakowało więc tu zasobu, jakim jest drewno. Ludzie korzystali z tego i wykorzystywali właśnie ten surowiec do budowy domów. Powstała unikatowa architektura regionalna, która jest charakterystyczna w tej części kraju. Należy zwrócić szczególną uwagę na słynne "trojaczki" . Są to trzy sąsiadujące zagrody pochodzące z ubiegłego stulecia. Położone są one we wsi Żurawnicy. We wsiach położonych nieopodal niej utworzyły się naturalne skanseny. To właśnie Turzyniec, Topólcza, Guciów i Obrocz cieszą się najbardziej i najgęściej zachowanymi drewnianymi budynkami. Jeśli więc poczujesz, że masz chęć wybrać się w tajemniczą podróż do krainy swojego dzieciństwa odwiedź to czarowne miejsce! Gmina Zwierzyniec zapewni Ci moc atrakcji!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 909