Szlak im. A. Wachniewskiej

Adres:

Zwierzyniec

Polska jest z pozoru krajem bardzo niepozornym. Tak naprawdę jednak rozkochało ją w sobie wiele osób, także zza granicy.

Coraz chętniej przyjeżdżają oni by podziwiać uroki naszego kraju, a także w celu poznania burzliwej, choć niezwykle interesującej historii Polski. Ze wschodu na zachód ciągnie się tu niezliczona liczba wspaniałych miejsc i zabytków. To właśnie w Polsce zobaczyć możemy najwspanialsze kościoły pochodzące z różnych epok, monumentalne zamki i pałace, zielone zabytkowe parki, pomniki najznamienitszych osób i wiele innych nie mniej ciekawych atrakcji. W ostatnich czasach bardzo modną stała się turystyka piesza i rowerowa, gdyż połączenie zwiedzania, możliwości pooddychania świeżym powietrzem i aktywności fizycznej dla wielu okazało się najlepszą formą spędzenia wolnego czasu. Szczególnie wiele szlaków możemy znaleźć na Lubelszczyźnie- wspaniałym, choć nie zawsze docenianym regionie Polski. To właśnie tu znajduje się Zwierzyniec- malownicze miasteczko położne u brzegu Wieprza tuż przy Roztoczańskim Parku Narodowym. Jednym ze szlaków, który się tu znajduje jest Szlak im. Aleksandry Wachniewskiej. Jego długość to aż 67 kilometrów. Oznaczono go kolorem zielonym. Trasa ta biegnie przez wiele miejscowości (Zwierzyniec - Rudka - Skaraszów - Szewnia Dolna - Wojda - Bliżów - Bondyrz - Lasowce - Potok Senderki - Stara Huta - Majdan Kasztelański - Brzeziny - Górecko Kościelne - Tereszpol – Florianka). Szlak ten otacza Roztoczański Park Narodowy. Z pewnością jest on świetną alternatywą na spędzenie weekendu z najbliższymi.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 652