Szlak krawędziowy Roztocza

Adres:

Zwierzyniec

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż Polska to przepiękny zakątek wszechświata z doskonale rozwiniętym zapleczem turystycznym.

Wiedzą o tym również obcokrajowcy, którzy w sezonie brną do Polski, by móc jak najlepiej poznać jej historię, a także zwiedzić najpiękniejsze miejsca naszego kraju. Co jak co, ale takich jest naprawdę wiele, gdyż jak Polska długa i szeroka możemy podziwiać tu mnóstwo wspaniałych starodawnych kościołów, przepięknych monumentalnych zamków i pałaców, placów, pomników, muzeów i wiele innych cudownych zabytków pochodzących z przenajróżniejszych epok. Szczególnie pięknym regionem Polski jest Lubelszczyzna, która choć czasem niedoceniana, non stop zachwyca swoimi wspaniałościami. To właśnie tu zarówno na Polesiu Lubelskim, jak i na Wyżynie Lubelskiej znajduje się wiele szlaków turystycznych zarówno pieszych, jak i rowerowych. W ostatnim czasie bowiem taki rodzaj turystyki stał się szczególnie modnym. Nie ma ciekawszego sposobu na spędzenie wolnego czasu niż aktywności fizyczna połączona ze zwiedzaniem. Bardzo dużo szlaków turystycznych koncentruje się wokół Zwierzyńca- malowniczego miasteczka położonego przy Wieprzu tuż obok Roztoczańskiego Parku Narodowego. Jednym z nich jest Krawędziowy szlak Roztocza, który prowadzi ze Zwierzyńca do Suśca. Jego długość to, aż 54 kilometry. Celem tego szlaku jest ukazanie najpiękniejszych obiektów kulturalnych w Zwierzyńcu. Jest to najpiękniejszy szlak Roztocza, a zarazem świetna możliwość spędzenia wolnego czasu ze swoimi bliskimi.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1198