Trasa rowerowa Czarna Perła

Adres:

Zwierzyniec

Istnieje wiele aktywnych form spędzania wolnego czasu. Jedni wolą bieganie, inni pływanie. Nic jednak nie nadaje się na rodzinną aktywność sportową jak jazda na rowerze! Już od najmłodszych lat opanowujemy tą trudną sztukę, która przecież każdemu z nas sprawia tyle radości!

Najmniejsze dzieci mogą również jeździć pod opieką rodziców - przypięte do fotelika będą miały okazję nie tylko podziwiać i poznawać świat, ale również - co ważne - oddychać świeżym powietrzem. Jeżeli już wyciągnąłeś rower z piwnicy koniecznie wybierz trasę Czarna Perła. Jest ona jednym z elementów słynnego projektu " pięć zalewów - morze atrakcji". Podczas trasy warto znaleźć chwilę na zwiedzenie pobliskiego kościoła w Topólczy, którego przed laty wybudowano jako cerkiew. Warto również zwrócić uwagę na wąwóz lessowy, który znajduje się naprzeciwko kościoła. Po drodze mijamy również cmentarz. Niewątpliwą atrakcją jest również słynny "Dąb Krzysztof" imponujący swą wielkością i potęgą. Znajduje się on na ulicy Dębowej w Zwierzyńcu, gdzie kończy się trasa. Szlak rowerowy Czarna Perła to element Roztoczańskiego Parku Narodowego. Warto zwrócić uwagę na ten wyjątkowy walor turystyczny. Parki Narodowe powinny być na liście obiektów do zwiedzania każdego polaka, a forma wycieczki rowerowej tylko potęguje jej atrakcyjność. Zabierz więc swoją rodzinę i razem przeżyjcie niezapomnianą przygodę! Szlak rowerowy Czarna Perła to idealna trasa na rodzinny wypad. Przyniesie to nie tylko korzyści zdrowotne dla każdego z was, ale i pogłębi wasze relacje. Taka wycieczka pozostanie w waszej pamięci na długo!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2379