Trasa rowerowa do Florianki i Górecka Kościelnego

Adres:

Zwierzyniec

Urokami Polski zachwycają się już nie tylko rodacy, ale także goście z zza granicy. Turystyka w naszym kraju w ostatnich czasach stała się jedną z głównych dziedzin gospodarki.

Ponadto zaplecze turystyczne rozwinęło się co znacznie wpływa na ilość osób, które przyjeżdżają do naszego pięknego kraju, by poznać jego historię, a także zwiedzić najpiękniejsze jego zakątki. A takich jest naprawdę wiele, bowiem od wschodu do zachodu ciągnie się tu niezliczona ilość starych monumentalnych zamków, kościołów pochodzących z różnych epok, pomników stawianych ku czci najznamienitszych osób, muzeów z przepięknymi wystawami i wiele innych nie mniej interesujących zabytków. Nie trudno się dziwić z faktu, iż co roku w sezonie wakacyjnym schroniska i hotele pękają w szwach. Jednym z najpiękniejszych rejonów jest Roztocze. Zachwyca ono swoją zielenią, świeżym powietrzem oraz ogromną ilością szlaków turystycznych. Najwięcej tras koncentruje się wokół Zwierzyńca, który jest niesamowitym miastem leżącym nad Wieprzem tuż obok Roztoczańskiego Parku Narodowego. W ostatnich czasach turystyka piesza i rowerowa stały się bardzo modne, gdyż dla wielu nie ma lepszej możliwości spędzenia wolnego czasu, niż połączenie zwiedzania z aktywnością fizyczną. Dlatego też warto wybrać się w którąś z tras na Roztoczu. Jeśli preferujesz rower dobrym pomysłem będzie "Trasa rowerowa do Florianki i Górecka Kościelnego", która jest mało wymagającą trzydziestokilometrową pętlą, którą można objechać w około 4 godziny. Z pewnością jest to dobra opcja na spędzenie czasu z rodziną oraz popodziwianie Roztocza.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1971