Stawy Krasiczyńskie

Adres:

Baranów Sandomierski

Stawy Krasiczyńskie w Baranowie Sandomierskim to bardzo charakterystyczne i malownicze miejsce, dlatego warto udać się tam na wycieczkę z całą swoją rodziną.

Lasy, które porastają na terenie Baranowa Sandomierskiego to bardzo cenne siedlisko dla wielu gatunków ptaków, wśród których na uwagę zasługuje przede wszystkim orlik krzykliwy oraz pustułka. Można je tutaj napotkać, a szczęśliwcom uda się nawet uwiecznić te ptaki na fotografiach, choć bardzo łatwo jest je spłoszyć. Dla turystów największą atrakcją tego miejsca będą malownicze stawy śródleśne, nad które warto się udać, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i pozachwycać się okoliczną naturą. Na terenie Stawów Krasiczyńskich planowane jest w niedalekiej przyszłości otworzenie rezerwatu przyrody, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich miłośników przyrody oraz środowiska. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to miejsce kojarzy się nie tylko z piękną i okazałą przyrodą, ale można tutaj napotkać również wiele ciekawych okazów roślin i zwierząt. Leśna sceneria dodaje temu miejscu dodatkowego uroku, więc ludzie bardzo chętnie udają się tutaj na wycieczki rodzinne, gdzie mogą przyjemnie spędzić czas i oddać się pełnemu relaksowi zacieśniając jednocześnie więzi rodzinne. Stawy Krasiczyńskie to jedna z wizytówek Baranowa Sandomierskiego, dlatego dba się o to, aby te tereny nie były za bardzo porośnięte, bo w przeciwnym wypadku nie można byłoby się tam udać i odwiedzić tej okolicy, a turyści właśnie na to najbardziej liczą udając się na wakacje do tego miasta. Stawy te są idealnym miejscem na romantyczne schadzki zakochanych, więc takich tutaj nie brakuje, ale lepiej jest się w nich nie kąpać, ponieważ nie do końca do tego one konkretnie służą. Pełnią raczej one funkcję pokazową i estetyczną, dlatego najlepiej jest się tam udać na spacer.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2585