Trasa rowerowa nr 1: Bukowina Klin – Bukowina

Adres:

Bukowina Tatrzańska

Letnie wycieczki rowerowe stanowią nie tylko fajną formę aktywności fizycznej, ale również dają możliwość podziwiania rozległych terenów i malowniczych krajobrazów.

Nic zatem dziwnego, że miłośników takiej formy spędzania wolnego czasu z roku a rok przybywa a co bardziej turystycznie nastawione gminy oddają coraz to nowsze i ciekawsze szlaki rowerowe do ich dyspozycji. Bukowina Tatrzańska zarówno jako sama wieś, jak i gnima dysponuje tyloma naturalnymi atrakcjami turystycznymi, że szkoda by wręcz było nie utworzyć tutaj szlaków zarówno pieszych, jak i rowerowych pozwalających na zapoznanie się z okolicą. Oczywiście ze względu na górzysty teren i trudne niekiedy warunki warto dobrze się do takiej rowerowej wyprawy przygotować, aby nie była ona tragiczna w skutkach, a przyniosła radość, relaks i ukojenie zmęczonego codziennością umysłu. Trasa rowerowa nr 1: Bukowina Klin – Bukowina jest jedną z czterech utworzonych tutaj na potrzeby rowerzystów tras. Jest ona zarazem wyraźnie oznakowana. Swój bieg rozpoczyna z Klina, gdzie jadąc możemy podziwiać rozległa górską panoramę oraz wdychać cudowne powietrze dochodzące z gęstych pobliskich lasów. Z Klina docieramy do Łysej Polany, Później do Brzezin i stąd na Kośne Hamry w Poroninie. Najtrudniejszy jest ostatni stromy podjazd na Stasikówkę i stąd już prosto do punku wyjścia. Cała trasa jest umiarkowanie trudna lecz bardzo malownicza. Przystając chwilami mamy możliwość obcowania z najpiękniejszą górską naturą oraz podziwiania rozległych krajobrazów. Bezmiar gór przynosi niezmiennie rozmaite refleksje. Ponieważ w okolicy funkcjonuje kilka niezależnych szlaków turystycznych, warto się tutaj zatrzymać na kilka dni, zwłaszcza jeżeli rowerzysta pochodzi z odległych regionów Polski czy Europy. Zarówno w Bukowinie Tatrzańskiej, jak i okolicznych miejscowościach nie brakuje atrakcji związanych z aktywnym wypoczynkiem. Zatem bowiem mamy do dyspozycji wiele szlaków turystycznych – w tym pieszych i rowerowych; zimą natomiast funkcjonuje tutaj kilka ośrodków narciarskich.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2177