Kościół św. Trójcy w Byczynie

Adres:

Parkowa 5, 46-220 Byczyna

Kościół św. Trójcy w Byczynie połączony jest z wieloma tajemnicami.

Kościół ten nie ma jednej daty swojej budowy, jednak pierwsze zapiski świadczące o jego istnieniu pojawiają się już z roku 1283. Jak wiele kościołów tego regionu tak i ten w pewnym okresie stał się kościołem ewangelickim, jednak po II Wojnie Światowej powrócił pod opiekę Kościoła rzymskokatolickiego. Bardzo ważnym elementem historii kościoła jest fakt, że jeszcze w 1712 roku w tym samym miejscu stał kościół drewniany. Jednak cała budowla spłonęła i na jej miejscu został wybudowany dzisiejszy kościół, w stylu barokowym. Jego budowę określa sie na lata 1765-1767. Cały kościół otoczony jest murem i położony jest w zachodniej części Byczyny. Do dziś odbywają się tam nabożeństwa. Kościół św. Trójcy w Byczynie jest jednym z ciekawszych miejsc w Byczynie. Jest to miejsce sakralne, które przyciąga do siebie wiele osób. Kościół całym rokiem można podziwiać zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Jest to niezwykły zabytek kultury jak i przykład wielkiej wiary i zaangażowania mieszkańców. Jest to miejsce otoczone zielenią, co tym bardziej sprawia, że jest przyjazne dla każdego, bez wzglądu na wiarę czy tez kolor skóry czy przekonana. Każda osoba, która interesuje się historią powinna odwiedzić Kościół św. Trójcy w Byczynie. Bardzo ważne jest, że przeszedł on wiele począwszy od przejście przez różne wiary jak i rzeczy jakie widziały mury kościoła. Kościół św. Trójcy w Byczynie to tajemnica, którą częściowo można samemu odkryć, a częściowo można dowiedzieć się na miejscu. Oczywiście są rzeczy o których nie wyczyta się w żadnej z książek, dlatego też warto jest rozmawiać z innymi ludźmi a przede wszystkim z mieszkańcami Byczyny. To oni z ust do ust przekazują sobie wiele informacji, wiele aspektów historii jak i wiele tajemnic tego regionu i tego miejsca.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1385