Żółty szlak im. Juliusza Brauna

Adres:

Chęciny

Żółty szlak im. Juliusza Brauna to trasa licząca sobie zaledwie 20 kilometrów, ale jest ona najeżona licznymi atrakcjami turystycznymi.

Żółty kolor oznacza tyle, że nie jest to zbyt wymagająca trasa, dlatego udać się na nią może również młodzież, która pokona szlak bez większych problemów. Decydując się na wizytę w Górach Świętokrzyskich warto udać się właśnie na ten szlak. Początek szlaku znajduje się w miejscowości Wierna Rzeka przy dworcu PKP. Następnie zainteresowani mijają rezerwat przyrody, gdzie można napotkać wiele cennych okazów przyrody, typowych dla tego regionu turystycznego. Z racji tego warto oczywiście odwiedzić to miejsce, jeśli ktoś kocha przyrodę. Dużym atutem tego szlaku jest niewątpliwie to, iż znaleźć można tam kilka rezerwatów przyrody. Spaceruje się też brzegiem rzeki Hutki, gdzie można spędzić romantyczne chwile i skutecznie zregenerować organizm. Warto udać się zwłaszcza na znajdujące się na szlaku punkty widokowe, których jest tam kilka, a co za tym idzie można nacieszyć swoje oczy górskimi widokami, które są piękne oraz wyjątkowe. Jednym z najciekawszych miejsc jest na pewno Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej, gdzie jak sama nazwa wskazuje można dowiedzieć się nieco więcej informacji na temat geologii tego regionu turystycznego. Wiele osób jest zainteresowanych takimi informacjami, dlatego turyści chętnie odwiedzają to miejsce, gdy mają wolny czas. Żółty szlak swoje zakończenie ma przy rynku w Chęcinach, skąd blisko jest też do tamtejszego dworca PKS.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1463