Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach

Wstęp:

Płatny

Adres:

Podzamcze 45, 26-060 Chęciny

Telefon:

609 290 121

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach przypomina słynne Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Jest to placówka, która służy popularyzacji nauki za pomocą zabawy. Głównym tematem centrum jest człowiek i funkcjonowanie jego organizmu. Wystawa składa się z różnych stanowisk multimedialnych oraz mechatronicznych. Patronem wystawy jest słynny człowiek renesansu Leonardo da Vinci. W centrum można zapoznać się z życiem i twórczością tego mistrza. Dzieci i młodzież będą miały możliwość przeprowadzenia wielu ciekawych eksperymentów, które wtajemniczą je w sekrety fascynującego świata przyrody. Jedną z wystaw w Centrum Nauki w Chęcinach jest ekspozycja zatytułowana "Człowiek - niezwykła maszyna". Pokazuje ona złożoność organizmu ludzkiego. Pokazuje pięć głównych czynności życiowych człowieka i pokazuje czynniki, które mogą zakłócić pracę naszego organizmu. Kolejną wystawą jest "Poznaj i odkryj siebie", która odpowie nam na wiele intrygujących pytań, dotyczących człowieka. Między innymi dowiemy się ile wody zawiera organizm człowieka, jaki wzrost ma najwyższy człowiek na świecie i wiele innych ciekawostek. Równie interesująca jest wystawa "Zmysły człowieka", która pokazuje między innymi jak zachować sprawność fizyczną oraz psychiczną. Turyści mogą sprawdzić swój wzrok, węch, słuch oraz inne zmysły. Oprócz tego w centrum znajduje się wiele niezwykle interesujących eksponatów, takich jak chociażby koło fizyka, dzwony rurowe, kula plazmowa, harfa świetlna, koło chomika, kołyska Newtona, komnata Amesa, telegraf akustyczny, rotujący dysk i wiele innych innych. Poza tym Centrum Nauki Leonardo da Vinci uczestniczy w różnych ciekawych projektach, w których udział mogą wziąć dzieci oraz młodzież, a także nauczyciele itp. Warto także wiedzieć, że jak na tyle atrakcji, bilety nie mają wygórowanych cen.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1157