Ścieżka rowerowa wzdłuż doliny rzeki Uherki

Adres:

Chełm

Zaczynająca się w Parku Miejskim Chełma ścieżka rowerowa została wytyczona w ramach sfinansowanej z funduszy europejskich rewitalizacji tego terenu miasta i stworzenie z niego swoistego centrum turystyczno-rekreacyjnego.

Z Parku Miejskiego, po przejechaniu na drugą stronę rzeki nowo wybudowanym mostem można nią dojechać do zalewu w Żółtańcach. Biegnie wzdłuż zachodniego brzegu Uherki, tworząc atrakcyjną dla mieszkańców i turystów promenadę rowerowo-sportową, bowiem obok ścieżki wyznaczono także place z wyposażeniem sportowym do tenisa stołowego, stolikami do gry w warcaby i szachy, a także ławki dla chcących odpocząć po spacerze lub jeździe na rowerze osób. Place zostały usytuowane w taki sposób, aby można z większości z nich podziwiać panoramę miasta oraz wzgórza je otaczające. Na ścieżce znalazł swoje miejsce także charakterystyczny dla Chełma biały niedźwiedź znajdujący się w jego herbie. W ramach rewitalizacji tego terenu nad Uherką posadzonych zostało około 400 nowych drzew i krzewów, nie tylko charakterystycznych dla tego terenu wierzb płaczących, brzóz, dębów i klonów, ale też stosunkowo egzotycznych, jak korkowce amurskie, metasekwoje chińskie, które potrafią rosnąć nawet do dwóch tysięcy lat oraz krzewy z charakterystycznymi białymi kulkami – śnieguliczki. Oświetlona w nocy i monitorowana ścieżka stała się jednym z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Chełma oraz terenem, na którym organizowane są liczne zawody rowerowe i sportowe dla dzieci i młodzieży przygotowywane przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu oraz chełmskie PTTK.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1273