Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna "Podmokłe łąki na Kątach - lasy w Kotlinie Chrzanowskiej - stawy na groblach"

Adres:

Chrzanów

Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna "Podmokłe łąki na Kątach-Lasy w Kotlinie Chrzanowskiej-Stawy na Groblach" to możliwość zapoznania się z historią Chrzanowa w całej okazałości, gdzie podziwiać można różne okazy przyrody, ale też dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat tego regionu.

Nie ma się co dziwić temu, iż wielu turystów wybiera to miejsce na wakacje. Dzieje się tak z uwagi na możliwość interesującego spędzenia wolnego czasu na łonie natury w gronie rodzinnym lub też po prostu ze znajomymi podczas wspólnej wyprawy. Wycieczka odbywa się dnem tektonicznego Rowu Chrzanowskiego, co dodaje jej niesamowitego uroku oraz odpowiedniej aury, dlatego młode osoby są zachwycone możliwością poznania zagadek i tajemnic tego miejsca właśnie podczas spaceru tego typu ścieżką. Trasa ma swój początek w parku miejskim, a więc już na samym początku jest ciekawie, bo można podziwiać malowniczą okolicę z wieloma zielonymi terenami. Wilgotne łąki, które będziemy na takiej trasie przemierzać są schronieniem dla wielu zwierząt, zarówno płazów, gadów, jak i ptaków. Można tam więc napotkać naprawdę ciekawe okazy, nic przy tym nie płacąc, dlatego turyści ceniący sobie przyrodę i środowisko chętnie decydują się na zwiedzenie tej ścieżki w wolnym czasie. Trzeba na to poświęcić trochę czasu, ale nie będzie to z pewnością czas zmarnowany, trzeba mieć tylko odpowiednie towarzystwo do tego typu wypraw. Ścieżka ta prowadzi również przez malowniczy las mieszany, gdzie można podziwiać wiele okazów przyrody. Na trasie znajduje się też śródleśny staw, gdzie można chwilę wypocząć i oderwać się od rzeczywistości, zapominając jednocześnie o otaczających nas problemach, dlatego warto wybrać się na taką wycieczkę ze swoimi dziećmi, aby zgłębić swoją wiedzę o Chrzanowie i zacieśnić więzy rodzinne, co jest bardzo istotne we współczesnych czasach.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1261