Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna "Pogorzyce - Wzgórze Grodzisko Wielkie - Płaza Dolna"

Adres:

Chrzanów

Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna "Pogorzyce-Wzgórze Grodzisko Wielkie-Płaza Dolna" to propozycja wycieczki dla turystów odwiedzających gminę Chrzanowo, którzy mają ochotę na zapoznanie się z okoliczną przyrodą oraz malowniczymi miejscami turystycznymi.

Ścieżka ta jest bardzo chętnie odwiedzana zarówno przez osoby młode, jak i te starsze. Wycieczka rozpoczyna się od Bloku Płaziańskiego, gdzie turyści poruszają się po terenie Tenczynskiego Parku Krajobrazowego. Już samo to jest dużym przeżyciem dla wielu turystów, którzy mogą nacieszyć oko wieloma ciekawymi okazami roślin oraz zwierząt. Jest to doskonała propozycja spędzenia wolnego czasu dla zwolenników fauny i flory. Obszar ten charakteryzuje się ogromną ilością drzew liściastych, takich jak lipa, grab, buk, czy klon. Na trasie ścieżki szczególnym miejscem jest specjalny wąwóz, gdzie można znaleźć strumyk z wodą pitną, co jest doskonałą informacją dla spragnionych turystów zwłaszcza w porze letniej podczas upalnych dni. Widać wyraźnie, że na taką wycieczkę można bez obaw zabrać dzieci, ponieważ można je po drodze napoić i nie martwić się o to, że zabraknie im wody. Ścieżka ta jest miejscem występowania różnych gatunków motyli, a także ptaków, które turyści mogą podziwiać na każdym kroku. Ciekawszym miejscem na jej trasie jest także specjalnie ułożony wał z kamieni, ale nie za bardzo wiadomo z jakich czasów on pochodzi i kto go zbudował. Bardzo ciekawe jest to, że na trasie tego szlaku widać miejscami zakup biskupów krakowskich Lipowiec, co może okazać się ciekawym przeżyciem pod kątem religijnym, co jest istotne zwłaszcza dla starszych osób, które są głęboko wierzące, a takich przecież nie brakuje. Tego typu wycieczka to idealny sposób na nudne dni, gdzie można zapoznać się z okoliczną historią oraz przyrodą pod różnymi postaciami.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1684