Dom Urbańczyka

Wstęp:

Płatny

Adres:

Aleja Henryka 16, Chrzanów

Telefon:

32 623 43 07 

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W Chrzanowie do dyspozycji turystów znajduje się naprawdę wiele atrakcji turystycznych, które cieszą się ogromną popularnością w Polsce. Jedną z nich jest z pewnością Dom Urbańczyka.

Jest to dom usytuowany w bardzo malowniczym miejscu, w jego najbliższym otoczeniu znajduje się piękny ogród, który dodaje blasku całemu domowi. Jest to bardzo ciekawy zabytek regionalny, ponieważ jest to dom przedstawiający małą willę z dawnych czasów w klimacie regionalnym, więc ludzie decydując się na wycieczkę do Chrzanowa mogą przy okazji zobaczyć jak wyglądało życie w okolicach XIX wieku. W dzisiejszych czasach Dom Urbańczyka pełni funkcję muzeum, gdzie można obejrzeć wiele cennych zabytków oraz przedmiotów, które cieszą się uznaniem ludzi w różnym wieku. Największą zaletą tego miejsca jest to, iż jest ono zadbane i posiada niezwykłe walory estetyczne, dlatego ludzie chętnie decydują się na jego odwiedzenie w wolnym czasie. Na terenie muzeum usytuowany jest ciąg wystawowy, który obecnie można także obejrzeć za pomocą sieci internetowej w postaci wirtualnego spaceru. Każdy zainteresowany człowiek może w ten sposób na szybko ocenić, czy warto udać się na wycieczkę do Chrzanowa, aby zobaczyć z bliska Dom Urbańczyka. Coraz więcej osób decyduje się na ten krok, ponieważ można w ten sposób wzbogacić się artystycznie i kulturalnie, a przy okazji zobaczyć na własne oczy cenne przedmioty z dawnych lat. Na poddaszu znajduje się biblioteka oraz czytelnia, gdzie można poczytać różnego rodzaju książki, czasami z bardzo odległych lat. Znajdą tu coś dla siebie nie tylko miłośnicy sztuki, historii i piękna, ale też zwolennicy spędzania czasu przy dobrej książce, gdzie można na spokojnie odpocząć od otaczających nas problemów. Z racji tego Dom Urbańczyka zyskuje aktualnie coraz większą sławę i raczej dalej tak się będzie działo.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1750