Główny Szlak Beskidzki: Smerek - Wołosań

Adres:

Cisna

Chyba każdy, kto choć raz był w Bieszczadach przyzna, że są one jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce.

Warto przyjeżdżać tam jak najczęściej, gdyż odkrycie tych gór w ciągu tygodnia, miesiąca, a nawet roku nie jest możliwe. W Bieszczadach znajduje się mnóstwo niezwykle interesujących zabytków, wspaniała flora i fauna, krajobrazy, świeże powietrze i niesamowity klimat. Na szczególną uwagę zasługuje gmina Cisna, w której atrakcji jest co nie miara. Z całą pewnością najbardziej zadowoleni będą ci, którzy uwielbiają górskie wędrówki, gdyż to właśnie szlaków turystycznych jest tam najwięcej. Jednym z nich jest Główny Szlak Beskidzki oznaczony czerwonym kolorem. Rozpoczyna się on na szczycie Smerek mającym wysokość 1222 metrów n. p.m. i dalej ciągnie na Okrąglik, szczyt w Bieszczadach Zachodnich położony tuż przy granicy ze Słowacją i mający 1101 metrów n. p.m. Dalej szlak turystyczny biegnie do Jasła, które jest przepięknym miastem powiatowym. Można tu zatrzymać się na kawę lub zwiedzić okoliczne zabytki. Kolejnym punkcie na czerwonym szlaku jest Cisna- wieś położona w dolinie Solinki, a z Cisnej trasa biegnie do Bacówka PTTK „Pod Honem”, stamtąd natomiast do Honu. Hon jest szczytem położonym w Zachodnich Bieszczadach w paśmie Wysokiego Działu i sięgającym 820 metrów n. p.m. Ostatnim przystankiem trasy jest natomiast Wołosań sięgający 1071 metrów n. p.m. szczyt, który jest najwyższy w paśmie Wielkiego Działu. Z pewnością trasa ta jest jedną z najciekawszych tras w Bieszczadach. Warto ją odwiedzić.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 960