Szlak turystyczny: Wetlina – schronisko studenckie „Koliba”

Adres:

Cisna

Ten kto choć raz był w Bieszczadach przyzna, że nie są one zwyczajnym miejscem.

Bieszczady mają swoją magiczną moc, która przyciąga do nich rzesze turystów zarówno z Polski, jak i z całego świata. "Połonin czar ma taką moc, że gdy je ujrzysz pierwszy raz wrócić chcesz znów za rok..."- brzmią słowa pewnej piosenki harcerskiej, która trafia w sendo. Bieszczady właśnie takie są! Aby się o tym przekonać warto przejść się jednym z wielu szlaków turystycznych. W Wetlinie- uroczej bieszczadzkiej wsi rozpoczyna się wiele tras, gdyż wieś ta jest wspaniałą bazą turystyczną. Jeden ze szlaków, który wychodzi z Wetliny biegnie do położonego powyżej pasma górskiego nazywanego Działem. Dalej natomiast przechodzi przez Małą Rawkę, która jest kulminacyjnym punktem Działu osiągającym 1272 metry n. p.m. znajdującym się w pobliżu Ustrzyk Górnych. Kolejnym punktem trasy jest bacówka PTTK "Pod Małą Rawką". Ulokowana jest ona na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Bacówka powstała w 1979 roku i do dziś funkcjonuje jako schronisko turystyczne oferujące trzydzieści miejsc noclegowych. Dalej szlak ciągnie się na Przełęcz Wyżańską, która oddziela Małą i Wielką Rawkę od Połoniny Caryńskiej- kolejnego miejsca na tej trasie. Kierując się dalej szlakiem z Połoniny Caryńskiej dotrzemy do Przysłupa Caryńskiego, który również jest przełęczą znajdującą się w Bieszczadach Zachodnich. Trasę kończy natomiast studenckie schronisko "Koliba". Trasa ta jest niezwykle interesująca, z pewnością warto przejść się nią przy okazji pobytu w Bieszczadach.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 588