Dwór Krasuskich w miejscowości Piaski Drużków

Adres:

Piaski Drużków

Dwór Krasuskich w miejscowości Piaski Drużków jest jednym z tych miejsc, które wzbudzają podziw wśród turystów i architektów. Jak sama nazwa wskazuje pierwszym właścicielem dworu byli Krasuscy.

Była to rodzina niezwykle religijna. Swoimi zasługami Krasuski otrzymał najwyższe odznaczenie wojskowe, czyli krzyż Virtutti Militari. Historia dworu jest długa jednak do dziś nie do końca odkryta. Sam dwór niestety nie jest udostępniony zwiedzającym, ponieważ dziś jest on zaadoptowany na mieszkania komunalne. Bardzo ważne jest to, że po I Wojnie Światowej Dwór Krasuskich w miejscowości Piaski Drużków został zaadoptowany na szkołę. Niestety w wyniku tej adaptacji zmienił się on nie do poznania i bardzo odbiegał od swojej pierwszej formy. Z pierwotnego budynku do dziś zachował się tylko ganek. W każdej chwili oczywiście można podziwiać uroki tego budynku z zewnątrz, jednak do środka nie można wejść bez zgody mieszkańców. Dwór Krasuskich w miejscowości Piaski Drużków jest miejscem, które warto zobaczyć ze względu na zewnętrzną architekturę, która wręcz zachwyca. Jest to miejsce, do którego warto się udać. Turyści często robią tam pamiątkowe zdjęcia, a osoby, które odbywały tam naukę powracają z sentymentem. Dwór pełnił funkcję szkoły aż do 1990 roku. Jest to miejsce polecane przez mieszkańców i od nich można się wiele dowiedzieć o historii dworu. Nie trzeba udawać się tam specjalnie, można podczas zwiedzania okolicznych zabytków pokierować swoje kroki na chwilę w to miejsce, bo warto jest zobaczyć na własne oczy ten zabytek historii jak i warto jest zobaczyć, w jaki sposób, w jakiej architekturze powstawały dworki w XIX wieku. Można poznać w ten sposób stary styl, który dziś nie jest często stosowany oraz można zauważyć wykorzystanie starych kamienic i dworów w dzisiejszych czasach.

Odwiedziłeś oceń:
(3 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2005