Kościół w Domosławicach

Adres:

Złota

Chcąc poznać niesamowity klimat częściowo drewnianego kościoła każdy powinien udać się do Kościoła w Domosławicach.

Jest to niezwykłe miejsce, do którego ludzie udają się na msze, ale przede wszystkim po to, aby odnaleźć w sobie wewnętrzny spokój, którego wielu osobom brakuje. Historia samego kościoła rozpoczęła się w okolicach XVII wieku, gdy powstał sam ołtarz. Z czasem w wyniku zebrania materiału z ruin jednego z zamków zbudowano kościół. Dokładnie – powstał on z ruin innej budowli i w częściowo w pierwotnej formie przetrwał do dziś. W kościele można zauważyć niezwykłe ołtarz jak i chrzcielnicę do dziś na życzenie parafian używaną. Chcąc odnaleźć wewnętrzny spokój jak i wyciszenie powinno się udać w to przepełnione niezwykłym klimatem miejsce. Można tam przysiąść na chwilę i oddać się przemyśleniom. Nikt nas stamtąd nie wyprosi jak i nikt nie będzie nam przeszkadzał. Można kościół na chwilę potraktować, jako samotnię, w której można podjąć wiele ważnych decyzji życiowych. Klimat kościoła wymaga, aby tą chwilę obecności w nim przeżyć w ciszy i spokoju, i tak naprawdę podczas pobytu tam człowiekowi nie chce się nic mówić – chce się przeżyć ten moment w spokoju i panującej ciszy. Jest to miejsce, do którego warto wracać jak i wraca tam wiele osób – nie tylko wierzących. Na terenie Polski, a przede wszystkim Małopolski można odnaleźć kilka takich kościołów w takim klimacie. Trzeba jednak odwiedzając je pamiętać o tym, że są to zabytki, dlatego chcąc, aby również nasze pokolenia miały możliwość tak dużego przeżycia trzeba dbać o te miejsca jak i pomagać przy ich rewitalizacji, najmniejszy datek może bardzo pomóc. Warto jest mieć ze sobą parę złotych wybierając się w to miejsce chociażby po to, aby zakupić sobie na pamiątkę mały różaniec, który może nam towarzyszyć codziennie jak amulet na szczęście.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1286