Droga św. Jakuba Via Regia

Adres:

Dębica

Religijne wyprawy są nam powszechnie znane, jako że często słyszy się o pielgrzymkach do Częstochowy na Jasną Górę, by modlić się przed obrazem Matki Boskiej.

Okazuje się jednak że takie wędrówki religijne nie są zjawiskiem występującym tylko w Polsce, lecz na całym świecie. Jednym z krajów w którym wiara jest równie mocno zakorzeniona co w Polsce, jest Hiszpania, a pielgrzymki odbywające się do katedry w Santiago należą do jednych z najbardziej popularnych i znaczących podróży w Hiszpanii. Ta droga nazywa się drogą Świętego Jakuba, jako że w katedrze w Santiago rzekomo znajdują się szczątki Świętego Jakuba Apostoła. Nie ma tak naprawdę jednego szlaku wiodącego do tej katedry, a jest ich co najmniej kilka, każdy zupełnie inny od pozostałych, co sprawia, że podróż w to samo miejsce nabiera zwykle zupełnie innego znaczenia. Warto również wspomnieć, iż szlak Świętego Jakuba jest specjalnie oznaczony żółtymi strzałkami, i stanowi jeden z najważniejszych szlaków pielgrzymkowych chrześcijaństwa. Miasto Santiago de Compostela to wyjątkowo piękne miejsce, którego zwieńczeniem jest właśnie katedra i to, co się w niej znajduje. Jeżeli podróż przez gorący klimat Hiszpanii nie jest dla nas trudny, możemy wybrać się w tę religijną wędrówkę, by móc poznać tamtejsze miejsca i drogę którą pokazuje nam szlak. Z pewnością będziemy zachwyceni, bowiem szlak ten uznawany jest za jeden z piękniejszych w Hiszpanii, oczywiście wybierając jeden z nich, jako że do wyboru mamy co najmniej kilka różnych.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2005