Górski szlak turystyczny (zielony): Dębica – Jaworze Dolne

Adres:

Dębica

Szlaki turystyczne zwykle wiodą przez miejsca, które są warte odwiedzenia.

W ich drodze często można napotkać miejsca, gdzie można spokojnie odpocząć i podjąć dalszą wędrówkę, bez względu na to czy poruszamy się pieszo, czy też może wybraliśmy rowery lub motory, ponieważ wiele miejscowości turystycznych oferuje taką możliwość. Ważne jest to, by wiedzieć czego szukać, i czego spodziewać się na tym szlaku, ponieważ zwykle sama mapa nie wystarczy, i potrzebujemy wskazówek, które stoją zawsze gdzieś na rozdrożach. Do takich szlaków który zarówno jest pieszy i rowerowy, należy szlak wiodący przez: Dębica – Łysa Góra – Gumniska – Połomia – Jaworze Dolne, którego pokonanie piesze zwykle zajmuje koło 4 i pół godziny. Jednak ten czas z pewnością nie będzie zmarnowany, jako że ten szlak należy do jednych z najpiękniejszych w tym regionie. Najpiękniej jest oczywiście na Łysej Górze, która mimo swojej małej wysokości, bo jest to nieco ponad 300 metrów n. p.m, pozwala na podziwianie widoku prosto z góry, a jest naprawdę co oglądać. Ten szlak prowadzi do najbardziej niedostępnych miejsc, do których drogę zwykle znają tylko lokalni mieszkańcy. To z pewnością będzie dla nas wielkim wyzwaniem, bowiem ponad czterogodzinna wędrówka to nie jest coś, co robimy na co dzień, dlatego warto pamiętać o wygodnych butach i przygotowanym prowiancie. Ten szlak warto wybrać na weekendową wycieczkę z kilku powodów. Po pierwsze, jest tam wyjątkowo pięknie, po drugie, mieszkańcy z chęcią pomogą nam odnaleźć właściwą drogę, bowiem ich osady i małe wioski znajdują się bardzo blisko głównego szlaku.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1403