Park Miejski w Dębicy

Adres:

Dębica

W Dębicy zlokalizowane jest wiele atrakcji dla mieszkańców tutejszej miejscowości ale również i dla turystów, którzy każdego roku coraz chętniej przyjeżdżają w te rejony.

W Dębicy znajduje się dosyć sporych rozmiarów Park Miejski, w którym można miło i przyjemnie spędzić swój wolny czas. Jest to znane w Dębicy miejsce, z którego mieszkańcy bardzo chętnie korzystają. Park Miejski w Dębicy otrzymał imię Włodzimierza Skarbka-Borowskiego. Park ten powstał kilkadziesiąt lat temu dzięki osobie jaką był hrabia Raczyński. Zdecydował się on oddać miastu ponad 4 hektary swojej ziemi po to, aby utworzono na niej Park Miejski. Początkowo park ten nosił imię hrabiny Joyuse Raczyńskiej. Był to warunek jaki musiało spełnić miasto jeśli chciało otrzymać od hrabiego ziemię pod park. Nazwa ta uległa zmianie dopiero w roku 2004. Park Miejski w Dębicy jest miejscem wypoczynku, o które miasto stara się dbać. Jest tu bardzo zielono. Mamy masę drzew, trawników, a także kwietniki. W parku zlokalizowano wiele alejek, po których można spacerować, dzięki temu wypoczywający na jego terenie nie niszczą zieleni. Z ciekawostek warto również dodać, że w pobliżu znajduje się parking. Zmotoryzowani mogą więc bez trudu dotrzeć do parku i w przygotowanym do tego miejscu zostawić swój pojazd. Park Miejski w Dębicy to świetne miejsce na wypoczynek. Wiedzą o nim prawdopodobnie wszyscy mieszkańcy, niestety niewielka grupa osób chętnie i systematycznie korzysta z tak wartego zobaczenia miejsca. Najchętniej korzystającą z parku grupą ludzi są osoby młode, które spędzają tutaj swój wolny czas z ukochanymi im osobami. Na szczęście ławek jest tu tyle, że dla każdej zakochanej pary, która pragnie w tym przepięknym parku spędzić kilka chwil, powinno miejsca wystarczyć. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji być w Parku Miejskim w Dębicy, to warto to jak najszybciej zmienić.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2161