Park owadów w Stobiernej

Adres:

Stobierna

Stobierna nie jest zbyt znana, a jeśli już ktoś o niej słyszał to właśnie ze względu na wspaniałą i atrakcyjną pod względem turystycznym Osadę Słowiańską, która się tutaj znajduje.

W Stobiernej mamy jednak jeszcze jedną wartą uwagi atrakcję turystyczną. Jest nią park owadów, gdzie możemy podziwiać z bliska tego typu stworzenia. Park owadów w Stobiernej nie jest zwykłym parkiem. Tutaj nie tylko możemy podziwiać owady, tu możemy również je dotknąć. Oczywiście nie są to prawdziwe owady, a natomiast ich repliki, stworzone na potrzeby tutejszego parku. Niektóre z eksponatów, bo tak należy je nazwać, są powiększone nawet o około 200 procent. Jest to naprawdę sporo. Park owadów w Stobiernej jest miejscem, które interesuje szczególnie tę młodszą grupę odwiedzających. Nie tylko można tutaj podziwiać owady i uczyć się ich, ale również szczególnie dzieci korzystają z tego parku jak z placu zabaw. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ tak wielkie owady to świetne elementy do zabawy. Trzeba jednak wspomnieć również o tym, że w początkowym okresie otwarci tutejszego parku owadów bardzo wielu rodziców było przeciwnych temu, aby przychodzić tutaj ze swoimi pociechami. Tak naprawdę obawiali się oni tego, aby ich dzieci nie wystraszyły się owadów w tak dużych rozmiarach. Na szczęście park ten nie przeraża najmłodszych, natomiast jest dla nich bardzo ciekawym miejscem, do którego chętnie przychodzą. Do parku owadów w Stobiernej przyjeżdżają również wycieczki zorganizowane. Zazwyczaj są to wycieczki szkolne, lecz coraz popularniejsze stają się również wyjazdy organizowane przez komercyjne biura wycieczkowe. Jeśli tylko mamy taką możliwość to jak najbardziej powinniśmy rozważyć przyjazd do Stobiernej, ponieważ mamy tu naprawdę ciekawe atrakcje turystyczne! Przyjedź, a na pewno będziesz zadowolony!

Odwiedziłeś oceń:
(6 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 6146