Kościół nawiedzenia Najśw. Maryi Panny w Dobrodzieniu

Adres:

Gładysza 22, Dobrodzień

Kościół nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrodzieniu wybudowany został w 1851 roku.

Budowę rozpoczęto zaś w 1847. Jest to kościół wyzwania katolickiego. Na przestrzeni lat Kościół nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny był wielokrotnie przebudowywany i w efekcie dziś zadziwia swoim wyglądem. Całość wybudowana jest w stylu neoromańskim z czerwonej cegły, a takie obiekty wzbudzają bardzo duży podziw. Kościół nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny do dnia dzisiejszego odprawia msze święte, jest to kościół parafialny. Po II Wojnie Światowej Kościół wyszedł spod opieki ewangelików i wrócił do parafii rzymskokatolickiej. Jest to zabytek architektoniczny. Kościół nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrodzieniu jest obiektem otwartym, który można zwiedzić w każdej chwili. Został on poświęcony w 148 roku po II Wojnie Światowej i do dziś niesie ukojenie wielu ludziom. Kościół nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny posiada jedną wieże. W 1990 roku kościół przeszedł duży remont, podczas którego wymieniono w nim okna na metalowe jak i pokrycie dachu. W między czasie przy kościele dobudowano prezbiterium jak i salki katechetyczne. Jak widać poczyniono duże inwestycje, aby kościół dziś wyglądał tak atrakcyjnie. Do kościoła udaje się bardzo wiele osób zarówno wierzących jak i niewierzących. Przyciąga on swoim stylem. Większość kościołów w okolicy charakteryzuje się stylem barokowym, Kościół nawiedzenia Najśw. Maryi Panny w odróżnieniu od nich charakteryzują bardzo szczegółowe fragmenty stylu neoromańskiego. Mówi się, że jak jest się dzieckiem to za karę zwiedza się kościoły, w przypadku Kościoła nawiedzenia Najśw. Maryi Panny jest inaczej, bardzo chętnie chodzą do niego dzieci jak i młodzież szkolna, co bardzo dobrze świadczy o tym miejscu. Jest to oaza spokoju i ciszy, a jednocześnie miejsce, w którym spotykają sie wierni podczas mszy świętych.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1464