Zielony szlak turystyczny: Frysztak – Bardo

Adres:

Frysztak

Podróżowanie to coś, co zwykle każdy z nas lubi. Mamy okazję wtedy poznać ciekawe miejsca, zobaczyć coś, czego nigdzie indziej nie możemy obejrzeć.

Jednak przede wszystkim zyskujemy możliwość ciekawego spędzenia czasu i odcięcia się od codziennych trudności, które sprawiają że nasze życie jest nudne i traci swoje barwy. Jeżeli lubimy podróżować i zwiedzać tereny dzikie i górzyste, gdzie ingerencja człowieka jest minimalna, z pewnością powinniśmy wybrać się w okolice gminy Frysztak, która słynie ze swoich pięknych i dziewiczych widoków. Nigdzie indziej nie znajdziemy takiego skupiska miejsc naturalnych, które można zwiedzać i odpoczywać w ich pobliżu. Dzikie zwierzęta, surowa i nietknięta natura, oraz piękne widoki sprawiają, że ta okolica to prawdziwy skarb turystyczny. Jest tam wytyczony pewien szlak, nazwany zielonym, który rozpoczyna się właśnie w gminie Frysztak, a kończy na szczycie Bardo. Prowadzi przez największe atrakcje turystyczne tego regionu, prowadząc turystów w samo serce surowej natury, gdzie mogą podziwiać jej piękno i harmonijne połączenie ludzkich osad i naturalnych zasobów, które wprawiają w zachwyt każdego kto tam spędzi choć chwilę. Szlak ten prowadzi przez bardziej górskie tereny, dlatego jest dosyć trudny, jednak zmęczenie zostanie wyparte przez zachwyt widokami, więc naprawdę warto się tam wybrać. Niepodważalne jest również to, że im dłuższy szlak, tym piękniejsze widoki, a ten szlak ma ponad kilkanaście kilometrów, a powrót można sobie zaplanować przez pozostałe szlaki, które w pewnych miejscach przecinają się wraz ze szlakiem Frysztak – Bardo. Jest to jednak opcja dla ludzi dobrze zorientowanych w terenie, lub po prostu posiadających przewodnika, ponieważ zawiłość tych szlaków jest jednocześnie ich dużą cechą jak i wadą.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1711