Kościół i klasztor franciszkanow w Głubczycach

Adres:

Zakonna 6, 48-100 Głubczyce

Kościół i klasztor franciszkanów w Głubczycach jest częścią mniejszości franciszkanów w Europie.

W Głubczycach znajduje się tak zwana prowincja św. Jadwigi. Święta Jadwiga jest główną patronką prowincji, ale ustanowionych jest jeszcze dwóch drugorzędnych patronów, czyli święty Joachim oraz święta Anna. Sama prowincja powstała, jako prowincja Zakonu Braci Mniejszych, a za założyciela uważa się Franciszka z anyży – stąd też nazwa Franciszkanów. Kościół i klasztor franciszkanów w Głubczycach jest jedną z pięciu prowincji znajdujących się w Polsce. Jest to niezwykłe miejsce pokryte wieloma tajemnicami i temu nikt nie zaprzeczy. Do dziś są odkrywane nowe, nawet podczas remontu – zakładania centralnego ogrzewania w Kościele odnaleziono kolejną do wyjaśnienia. Bardzo ważne jest to, że mimo mniejszości to Franciszkanie do dziś służą pomocą wielu ludziom jak i też w Kościele franciszkanów w Głubczycach do dziś dnia odbywają się nabożeństwa. Każda osoba, która boryka się z jakimś problemem powinna się udać do Franciszkanów. Cieszą się oni dużym uznaniem jak i też służą radą oraz wysłuchaniem w każdej sytuacji. Jednocześnie przebywając w kościele czy też klasztorze można podziwiać doskonale zachowane mury zakonu wybudowane w tylu barokowym. Jest to niezwykłe przeżycie. Każda rozmowa z Zakonnikiem daje ukojenie dla duszy, a osoby, które skorzystały z tej pomocy w większości mówią, że ich problemy stały się jaśniejsze, dużo łatwiejsze do rozwiązania. To właśnie między innymi, dlatego tak duże rzesze ludzi z całej Polski – i nie tylko, przyjeżdżają do Głubczyc, aby spotkać się z Zakonnikami. Planując takie spotkanie trzeba pamiętać o tym, że Zakonników w klasztorze jest mała ilość i może się zdarzyć tak, że nie uda nam się z nimi porozmawiać, dlatego warto jest wcześniej sprawdzić, w jakie dni odbywają się nabożeństwa i po prostu w trakcie podejść do Franciszka, aby umówić się na rozmowę oczy w oczy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2741