Kościół Jana Nepomucena w Braciszowie

Adres:

Braciszów; 18, 48-155

Kościół Jana Nepomucena w Braciszowie jest jednonawowym kościołem, który posiada przepiękną wieże.

Cały kościół jest murowany. Historia tego miejsca nie jest znana, jednak jest to obiekt uważany za zabytek. Jego wnętrze zagospodarowane jest w stylu średniowiecznym, co jeszcze bardziej przyciąga zwiedzających. Jest to kościół, w którym do dziś odbywają się msze i jednocześnie jest to siedziba Braci. Kościół Jana Nepomucena w Braciszowie jest miejscem, które warto odwiedzić przebywając w okolicy. Przede wszystkim jest to miejsce, które prowokuje ludzkie myśli do spokoju. Przebywając wewnątrz budynku można samemu zauważyć, że myśli kierunkują się na spokojny ton. W Kościele można się pomodlić za siebie, za innych, za co tylko się chce i w myślach porozmawiać ze swoim Bogiem. Kościół Jana Nepomucena w Braciszowie jest otwarty dla każdej osoby i jednocześnie ludzie, którzy w swoim życiu w danym momencie borykają się z jakimś problemem mogą liczyć na poufną, ale też spokojną rozmowę z Bratem. Prawie każda osoba, która się znajduje w kościele, bez względu na to, jakiej jest wiary mówi, że nawet gdyby człowiek chciał się zachowywać niespokojnie to klimat, wewnętrzny klimat kościoła na to nie pozwala. Wewnątrz panuje pełna harmonia, która uspokaja zmysły, ale jednocześnie zadziwia. Kościół Jana Nepomucena w Braciszowie to miejsce, do którego gdy ktoś uda się raz powraca tam tak często jak tylko może. Można tam zauważyć obecność zarówno osób starszych jak i dzieci, które doskonale zachowują ciszę i spokój. Jest to wyjątkowe miejsce, które swoim klimatem potrafi uspokoić najbardziej zestresowana osobę. Mówi się, że Kościół Jana Nepomucena w Braciszowie posiada swoją własną duszę.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1278