Główny Szlak Beskidzki: Iwonicz-Zdrój – Rymanów-Zdrój

Adres:

Iwonicz-Zdrój

Główny Szlak Beskidzki imienia Kazimierza Sosnowskiego to szlak turystyczny oznaczony kolorem czerwonym, który biegnie od Ustronia w Beskidzie Śląskim do Wołosatego w Bieszczadach.

Kazimierz Sosnowski był założycielem tego szlaku. Jest to najdłuższy szlak w polskich górach, jego łączna długość wynosić 496 km. Cały szlak przebiega przez trzy województwa: śląskie, małopolskie i podkarpackie. Szlak został wytyczony w okresie międzywojennym. Trasa z Iwonicza Zdrój do Rymanowa Zdrój to szlak z opisem trasy na 2, 5 godziny marszu. Trasę rozpoczynamy w Iwoniczu Zdrój typowej uzdrowiskowej miejscowości, gdzie leczyć się można z takich schorzeń jak choroby układu ruchu, układu trawiennego, reumatologicznego itp. W Iwoniczu znajduje się również inne atrakcje jakie warto zobaczyć wędrując szlakiem beskidzkim są to m. in.: liczne pomniki, pensjonaty, dom zdrojowy. Dalsza trasa wędrówki biegnie przez góry i pagórki nie przekraczające 600 m. n.p. m. Do przejścia pięknymi malowniczymi terenami górskimi Beskidu Niskiego jest ponad 6 km. Mimo, to nie jest to najcięższy i najbardziej wymagający fragment szlaku beskidzkiego. Szlak przecina rzekę Morawa i biegnie obok jednego z najwyższych wzniesień w okolicy. Szlak kończy swój bieg w Rymanowie Zdrój drugiej uzdrowiskowej miejscowości uzdrowiskowej w okolicy. W Rymanowie na turystów czekają takie atrakcje jak: Góra Zamczysko, pijalnie wody mineralnej i wiele więcej atrakcji. Dzięki pieszej wędrówce można poznać Bieszczady i ich wspaniałe skarby.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3759