Trasa rowerowa między Zdrojami: Iwonicz-Zdrój

Adres:

Iwonicz-Zdrój

Szlak Między Zdrojami to czerwona rowerowa trasa pomiędzy typowymi uzdrowiskowymi miejscowościami położonymi w Beskidzie Niskim w rejonie Iwonicza Zdrój i Rymanowa Zdrój.

Trasa tego szlaku biegnie na 24 km i przebiega przez Rymanów - Rymanów Zdrój - Królik Polski - Bałucianka - Przymiarki - Turkówka - Iwonicz Zdrój - Klimkówka - Pustki – Rymanów. Jest to pętla, która rozpoczyna się i kończy w Rymanowie. Podróż należy zacząć w Rymanowa w kierunku południowym, jadąc ulicami Rymanowa mijamy okoliczne zabytki architektoniczne i przyrodnicze takie jak: zabytkowa,, Ochronka św. Józefa’’ obecnie pełniąca funkcje przedszkola. Z Rymanowa wjeżdżamy do miejscowości Pasada Góra i dalej należy kierować się trasą wzdłuż gęstej zabudowy, atrakcją jaką można tu spotkać to dopływ Wisełki, rzeka Tabor. Kolejna miejscowość na trasie to Bałucianka, szlak wije się wzdłuż malowniczego krajobrazu nad potokiem Bałucianka, na którym za czasów Potockich stał wodny młyn. Szlak prowadzi droga polną a później leśną do miejscowości Turkówka, gdzie płynie potok Iwonka. Są to przedmieścia Iwonicza Zdrój, z licznymi willami wypoczynkowymi, lasami i terenami rekreacyjnymi. W Iwoniczu czeka na zwiedzających turystów mnóstwo atrakcji, ale trasa prowadzi dalej i niestety czas ruszać w dalszą drogę, która prowadzi przez mostek na rzece Florze w kierunku Pustki, a potem rymanowskiego rynku. Po drodze tej trasy podziwiać można wiele walorów przyrodniczych jak cieki wodne, okoliczne wzniesienia itp. Trasa rowerowa jest trasa z mieszanym podłożem zarówno asfaltowym jak i bitumicznym i piaskowym. Najważniejszy jest jednak fakt zwiedzania w ruchu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2232