"Jestem stąd" - wystawa malarstwa Wacława Kochanowicza

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 14 lipiec 2017 17:00 WOLNY
Adres:

Galeria Rynek 6 Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, ul. Rynek 6 Ip. 37-500 Jarosław

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wacław Kochanowicz

Urodził się w 1945r. w Pruchniku. Od najmłodszych lat każdą wolną chwilę spędzał tworząc. Wygrywał wiele konkursów na szczeblach ogólnopolskich. Aktualnie realizuje malarstwo sztalugowe, stosując technikę olej na płótnie. Tematy dla swoich prac czerpie z lat zapamiętanych z dzieciństwa, inspirując się przyrodą, pejzażem oraz naturą.
Swoje emocje przenosi na blejtram, a Jego obrazy emanują realizmem. Uczestnik wielu indywidualnych wystaw a także aukcji na rzecz rzeszowskiego hospicjum. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt pejzaży, sceny rodzajowe, martwą naturę a także portrety. Prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju, Francji, Kanadzie oraz USA.
W szerokim wachlarzu umiejętności na szczególną uwagę zasługują konie – pasja artysty. Malarstwo jest tym co kocha i dzięki czemu spełnia się artystycznie.

Artysta o sobie:  Nie chciałbym być przypisany na stałe do jakiejkolwiek: szkoły, trendu, grupy, mody, maniery. Mój indywidualizm to droga którą kroczę i dalej tak będę czynił. Wiele osób moje prace klasyfikuje tytułem „Powrót do korzeni”. Rzeczywiście w moich obrazach obecne są wspomnienia lat dziecięcych. Często motywem przewodnim są scenki rodzajowe z okolic Pruchnika w którym się urodziłem i wychowałem. Obrazy szczególnie pozytywnie są odbierane przez dojrzałe społeczeństwo, tęskniące za dawną polską wsią, przyrodą i atmosferą, która pozostała tylko we wspomnieniach.

Więcej nie zdradzimy... Zapraszamy do odwiedzenia galerii i zapoznania się z twórczością artysty podczas uroczystego wernisażu w dniu 14 sierpnia 2017 r. o godz. 17.00 jak i podczas trwania wystawy.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1053